Один із найпрестижніших медуніверситетів Японії офіційно визнав, що підробляв результати вступних іспитів. Керівництво навчального закладу вибачилося. Повідомляє ВВС Україна.

Внутрішнє розслідування, яке ініціювало керівництво університету, підтвердило: маніпуляції з оцінками абітурієнтів відбувалися щонайменше з 2006 року.

У доповіді зазначено, що університет навмисно занижував результати вступних іспитів жінок. В окремих ситуаціях йшлося і про підробку оцінок чоловіків: під час розслідування було виявлено принаймні чотири такі випадки.

У престижному медуніверситеті навмисно занижували оцінки жінкам на вступних іспитах - 102871727 hi048533718

Ми не виправдали довіри суспільства. Ми щиро вибачаємося за те, що трапилось, – заявив керуючий директор Токійського медуніверситету Тецуо Юкіока. – Від щирого серця прошу вибачення за те, що ми допустили таку несправедливість“.

Віце-президент навчального закладу Кейсуке Міядзава також додав, що вступна кампанія наступного року буде чесною і прозорою.

Розслідування про маніпуляції із вступними балами абітурієнтів минулого тижня опублікувала найбільша газета Японії Yomiuri Shimbun. У матеріалі зазначалося, що університет навмисно занижував оцінки за вступні іспити жінкам. Таким чином заклад хотів гарантувати, що доля жінок серед зарахованих не перевищуватиме 30%.

За даними видання, у 2018 році медуніверситет прийняв на навчання лише 30 жінок-абітурієнтів. Зарахованих чоловіків було у декілька разів більше – 141.

Причина такої політики – занепокоєння тим, що після закінчення університету жінки не будуть займатися медичною практикою.

Токійський медуніверситет

Багато жінок, які закінчили навчання, в кінцевому підсумку залишають медичну практику, аби народжувати та виховувати дітей“, – розповіло джерело Yomiuri Shimbun.

Ще у 2010 році, до початку активного втручання у результати вступних іспитів, кількість жінок серед студентів становила близько 40%, повідомляла газета.

Доповідь щодо зловживань у Токійському медуніверситеті також оприлюднила група незалежних адвокатів. У ній так само йшлося про те, що результати вступних іспитів жінок навмисно занижувалися. За даними юристів, екс-голова закладу Масахіко Усуї та колишній ректор Мамору Судзукі також отримали грошову винагороду від батьків деяких абітурієнтів “за допомогу у вступі”. Обидва вже подали у відставку. Японська влада почала кримінальне розслідування щодо їхньої діяльності.