З нового навчального року інновації Oracle Corporation інтегруватимуться у навчальний процес Вінницького національного технічного університету, зокрема його кафедри комп’ютерних наук. Потому є перспектива сертифікації молодих фахівців і їх працевлаштування в ІТ-компаніях, що співпрацюють з Oracle. Такі обговорення відбулися 2 серпня під час відвідин вишу європейськими представниками Oracle Corporation

На початку серпня Україну відвідали європейські представники всесвітньовідомої ІТ-компанії Oracle Corporation. Відвідали вони лише два міста України – Київ та Вінницю.

У Києві знаходиться українське регіональне представництво компанії. А от Вінниця зацікавила європейських представників своєю активністю із впровадження нових технологій та зростанням клієнтів ІТ-продуктів Oracle за останній період.

У ВНТУ вивчатимуть технології Oracle - 3 1

Нагадаємо, що Oracle Corporation – американська ІТ-корпорація, яка розробила знамениту базу даних Oracle Database (перша БД, що підтримувала мову SQL). Ще одна ключова розробка компанії – VirtualBox Oracle, софт віртуалізації для операційних систем. Також, Oracle займається ще і поставками серверного обладнання, впровадженням ERP-, CRM- та SCM-систем. Останнім часом ІТ-корпорація Oracle є одним із лідерів по впровадженню новітніх ІТ-технологій, зокрема, сервісів хмарних обчислень, Blockchain, машинного навчання (Machine Learning) та штучного інтелекту (Artificial Intelligence). Придбати продукти Oracle можна більш ніж в 150 країнах завдяки розгалуженій дистриб’юторській мережі. За приблизними підрахунками Oracle має 430 000 клієнтів у 175 країнах світу. Уже декілька років поспіль засновник Oracle Ларрі Еллісон займає 3-ю сходинку найбагатших людей світу за версією Forbes.

У ВНТУ вивчатимуть технології Oracle - 2 1

Важливою складовою стратегії розвитку Oracle Corporation є співпраця з академічним співтовариством в контексті впровадження навчальних програм Oracle для розвитку професійних навичок студентів та молодих фахівців, розширення доступу до можливостей сучасних цифрових технологій, підтримки StartUp проектів, тощо.

В даному контексті, 2 серпня 2018 року у Вінницькому національному технічному університеті (ВНТУ) відбулась зустріч керівництва вишу із європейськими представниками Oracle – Marian Zelenay, Customer Succes Manager (Словакія) та Alexandr Barbaneagra, Senior Cloud Consultant in Oracle (Румунія), а також представником Oracle в Україні – Олександром Каплуном (Київ).

Під час зустрічі були обговорені спільні позиції, що представляють інтерес для обох сторін.

Ректор ВНТУ Володимир Грабко, запевнив європейських представників, що у виші активно підтримуються усі ініціативи із впровадження нових ІТ-технологій та наявний значний потенціал активної та водночас креативної молоді, яка прагне до отримання сучасних знань та нових професійних навиків, що викликало інтерес представників Oracle.

У ВНТУ вивчатимуть технології Oracle - 4 1

Представник Oracle-Україна Олександр Каплун відзначив стрімкий розвиток та значну активність із впровадження хмарних технологій Oracle ІТ-компаніями Вінницького регіону, зокрема, представником Oracle у Вінниці – Apex.Rest (CEO – Олексій Вихристюк).

Доречно зазначити, що саме завдяки активній співпраці вишу, зокрема кафедри комп’ютерних наук, із Apex.Rest ця зустріч у ВНТУ стала реальністю.

Олексій Вихристюк, CEO Apex.Rest, відзначив поточні успіхи та значну перспективу подальшої співпраці із ВНТУ починаючи із місцевого рівня та розвиток подальших проектів регіонального та європейського рівнів.

У ВНТУ вивчатимуть технології Oracle - 5 1

Зокрема, під час зустрічі було погоджено, що на місцевому рівні із цієї осені представники Apex.Rest інтегруватимуть власний практичний досвід та технічні навики використання інновацій Oracle у навчальний процес вишу (починаючи із кафедри комп’ютерних наук). А в подальшому, при зростанні інтересу студентів та якісних показниках інтеграції, є перспектива щодо сертифікації молодих фахівців, зайняття ними вакансій працевлаштування та відносно легкого входження у виробничий процес ІТ-компаній, що співпрацюють з Oracle.

У ВНТУ вивчатимуть технології Oracle - 1 1

Для молодих ІТ-фахівців – це звичайно буде безцінний досвід, що відкриває чудові можливості працевлаштування та перспективи кар’єрного зростання. Адже Oracle Corporation після купівлі Sun Microsystems, Inc. у 2009 році є власником і їхньої розробки – однієї із найпопулярніших мов програмування Java.

А ввечері того ж дня на базі Креативного простору Артинов у Вінниці відбувся «Oracle live code 2018 Ukraine», де європейські представники Oracle провели високопрофесійні лекції та майстер-класи для зацікавлених представників ІТ-спільноти та науковців вишів.

Разом із тим, спікерами «Oracle live code 2018 Ukraine» також були: представник Oracle в Україні – Олександр Каплун; CEO Apex.Rest – Олексій Вихристюк; Lead Software Engineer in Exadel – Андрій Яковенко; асистент кафедри комп’ютерних наук ВНТУ та Software Engineer in Starburst Labs – Євген Шемет.

Було представлено одну із найпередовіших програмних технологій GraalVM, що дозволяє інтеграцію більшості мов програмування та їх спільне використання безпосередньо у запитах нових реляційних БД Oracle та MySQL.

Таким чином, дана подія є черговим підтвердженням активного розвитку ІТ-індустрії в Україні та високим професійним рівнем вітчизняних ІТ-фахівців.

За інформацією прес-центру ВНТУ

 

 

Зянько Ірина Павлівна

прес-центр Вінницького національного технічного університету

093-920-79-43

097-252-18-94

(0432) 598-268

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *