Серед ТОП-10 вишів, яким вступники цього року принесли більше держзамовлення, ніж торік, 6 університетів – регіональні, – Лілія Гриневич

У МОН назвали ТОП-10 вишів, які цього року збільшили своє держзамовлення за рахунок того, що їх обрали кращі вступники. Відповідну статистику оприлюднила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час прес-конференції щодо підсумків вступної кампанії 2018, яка відбулася сьогодні, 9 серпня 2018 року, в приміщенні МОН.
«Нинішня система широкого конкурсу діє так, що дає можливість вступникам здійснити свою мрію та вчитися там, де вони хочуть. Результатом цього стало те, що окремі виші змогли збільшити своє державне замовлення, адже їх обрали вступники з найвищими балами. І це навіть попри складну демографічну ситуацію, бо цього року ми мали найменшу в історії України кількість випускників шкіл», – зазначила Лілії Гриневич.
Вона підкреслила, що збільшення держзамовлення напряму пов’язано з тим, що заклади працюють над покращенням якості навчального процесу та університетської науки.
«Ми бачимо тісний зв’язок між тим, яку якість пропонують університети і як на це реагують вступники», – зауважила Міністр.

ТОП-10 вишів, яким вступники цього року принесли більше держзамовлення - Infografika 3

Отже, рейтинг ТОП-10 виглядає так:
Львівський національний університет імені Івана Франка + 391
Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського + 351
Дніпровська політехніка + 189
Львівська політехніка + 184
КНУ ім. Тараса Шевченка + 165
Національний університет біоресурсів і природокористування + 163
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна + 153
Києво-Могилянська академія + 146
Харківський національний економічний університет ім. Семена Кузнеця + 138
Харківський національний університет радіоелектроніки + 94

ТОП-10 вишів, яким вступники цього року принесли більше держзамовлення - Infografika 2

Лілія Гриневич також підкреслила: на противагу думці, що широкий конкурс призведе до того, що всі вступники обиратимуть лише столичні виші, в рейтингу ТОП-10 представлено 6 регіональних університетів. 2 з них – львівські, 1 – дніпровський та ще 3 – харківські.
Той факт, що широкий конкурс не концентрує вступників лише в Києві, підтверджують й результати адресного розміщення місць державного замовлення у розрізі регіонів.
«Ці результати засвідчують, що в Україні сформувалося 4 великих університетські центри. Центральний – місто Київ, що має 27,7% від загальної кількості держзамовлення, східний – Харківська область – 12,5%, Південний, що формується двома областями – Дніпропетровська – 6,2% та Одеська область –5,1%, тобто разом 11,3%, та Західний – Львівська область – 11,2% від загальної кількості держзамовлення. Тобто якщо дивитися по країні, то регіональна присутність державного замовлення є пропорційною», – відзначила Міністр.

ТОП-10 вишів, яким вступники цього року принесли більше держзамовлення - Infografika1
Загалом цьогоріч 58тис 875 випускників отримали рекомендації для зарахування на бюджет. З них принесли оригінали своїх документів у виш, чим підтвердили свій намір навчатися за обраною спеціальністю та в обраному університеті 51тис 252 – 86,9% від усіх рекомендованих.

 

МОН

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *