Батьки і діти: рівноправність у стосунках. Всеукраїнський форум - 237 вересня в Київському міському будинку вчителя під головуванням заступника міністра освіти і науки, молоді та спорту  Бориса Михайловича Жебровського відбувся Всеукраїнський форум “Батьки і діти”.

У заході взяли участь понад 300 делегатів (представники батьківської громадськості, голови піклувальних рад, лідери учнівського самоврядування, працівники органів управління освітою та педагогічні працівники загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів) із 27 областей України.

Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій  Павленко, Леся Крохінова, голова батьківського комітету НВК «Гімназія № 7 – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови» м. Одеси, домогосподарка, мати сімох дітей, а також інші учасники висловили впевненість у тому, що батьки певною мірою можуть програмувати життєвий успіх своїх дітей. Саме тому батькам необхідно дбати, щоб діти набули трудових навичок, наповнили життя цікавими і корисними справами, що потребують певних зусиль на шляху до успіху, адже їм змалку необхідно вчитися  долати труднощі.

Наталія Добровольська, голова Вінницької обласної громадської організації “Об’єднання батьків школярів”, Роза Маркарян, голова обласної ради старшокласників, учениця 9-го класу Бердичівського ліцею № 15 Житомирської області  нагадали про те, що телевізор і комп’ютер здатні красти в дитини години, дні й роки. Надмірне сидіння перед екраном гальмує в дітей розвиток мовлення. Діти стають нервовими, миттєво реагують, не намагаючись осмислити та обговорити події. І сьогодні цей деструктивний вплив нівелюють освітяни та батьки.

Лариса Мудрак, заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення зосередила увагу присутніх на реформуваннях в інформаційному просторі.

Журко Дмитро, член обласної ради старшокласників, учень 10 класу ЗОШ № 29 I – III  ступенів м. Чернігів розмірковував про те, що роз’єднує батьків і дітей. «Не лише повсякчас пояснюйте, що таке добре, а що – погано, а й закріплюйте гарні звички, карайте за негідні вчинки, тільки не різкою. За приклад дитині має слугувати гідна поведінка батьків, а пізніше – ровесників. Щоб виростити ніжних і люблячих дітей, оточіть їх піклуванням, ласкою з перших днів життя. Діти мають бачити тільки добре та розуміти “хочу” і “треба” – заявив Сергій Максименко, професор, директор Інституту психології імені Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України.

Начальник Управління кримінальної міліції у справах дітей Міністерства внутрішніх справ  України Олексій Лазаренко, зауважив, що любов і повага між членами родини краще за будь-яку лекцію допоможуть зрозуміти дитині, що сімейне життя – це насамперед рівноправність у стосунках, відповідальність перед рідною людиною, бажання зробити для неї добро, виявити ніжність та взаємну повагу.

“Створивши сприятливі умови, можна підвищити розумовий розвиток дитини. Тому не гайте часу, – наголосив присутнім Борис Жебровський. – Пізніше це зробити набагато важче. Висока самооцінка додає сміливості братися за нове, ризикувати і навіть, зазнавши невдачі, все-таки перемагати. Необхідно розвивати в дитини такі здібності, прищеплювати такі навички, котрі б вирізняли її з-поміж інших, викликали б повагу ровесників і дорослих. Діти мають знати, що успіх, майбутній добробут залежить від них самих”.

Учасники форуму висловили сподівання, що такі діалоги стануть традиційними. Перший крок для цього вже зроблено.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *