Цього року студенти факультету іноземних мов Ізмаїльського державного гуманітарного університету взяли участь у міжнародному проекті «MehrWert. Demokratie». Проект надав можливість майбутнім учителям ознайомитися з функціонуванням системи державного управління Федеративної Республіки Німеччини на прикладі найбільшої із земель ФРН – Баварії.

Проект проходив у трьох містах – Регенсбурзі, Мюнхені та Вальдкрайбурзі. Організаторами з німецької сторони виступили Баварська Державна Канцелярія, Ініціатива Фрідріха Науманна, Міська рада Регенсбурга, Рада федеральної землі Баварія та інші. Основним організатором проекту з української сторони став «Баварський дім Одеса».

У проекті брали участь студенти кращих університетів Одеси та Одеської області. Делегацію від Ізмаїльського університету очолювала викладач кафедри романо-германської філології та перекладу Л. Лузанова.

Під час перебування в Німеччині наші студенти ознайомились із тим, як вирішуються різноманітні соціально значущі управлінські питання від невеликої територіальної громади до Ландтагу Баварії (Парламенту цієї федеральної землі); відвідали навчальні заклади різних рівнів: від початкової школи до одного з найстаріших університетів Європи в Регензбурзі. Українські студенти мали змогу спілкуватися зі своїми німецькими однолітками під час вирішення проблемних кейсів, які стосувалися функціонування демократичних інститутів у сучасному суспільстві, а також різних аспектів роботи органів державного управління та місцевого самоврядування. Під час мозкових штурмів, дискусійних панелей та інтерактивного спілкування до німецьких і українських студентів долучалися голови німецьких міст, керівники навчальних закладів, журналісти, громадські активісти та депутати Баварського парламенту.

Участь у таких міжнародних проектах допомагає студентам підвищити свій академічний статус, удосконалити володіння іноземними мовами, отримати нові знання й досвід, а також розширити власний світогляд і знайти нових друзів.

Інформує прес-служба Ізмаїльського державного гуманітарного університету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *