У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який передбачає штрафи за булінг! І якщо раніше батьків ініціаторів і учасників цькувань штрафували лише на 51 гривню за неналежне виконання батьківських обов’язків, то тепер суму штрафів хочуть збільшити в рази.  І змінити формулювання правопорушення: не хуліганство, а власне булінг.

Лариса Самсонова, голова Департаменту інклюзивної та позашкільної освіти МОН, зазначає: з 109 тисяч звернень до психологів минулого року найчастіше скаржилися діти (39%), вчителі (29%) і батьки (27%).

У МВС додають: з булінгом (англ. “Bully” – задирати) 2017-го зіткнулися 67% дітей. За даними Держстату, минулого навчального року в школах нараховувалося трохи більше 3,9 млн дітей, а значить 2,6 млн пережили або були свідками знущань. З них 40% нікому про це не говорили і не зверталися за допомогою – трохи менше половини соромляться говорити про це, а 22% вважають явище нормою. За даними громадської організації STUDENA, 2018-го майже 64% вчителів зіткнулися з цькуванням дітей в своєму класі.

За моральне або фізичне насильство та агресію у будь-якій формі загрожуватиме штраф у сумі від 40 до 850 грн. Подібне стягнення очікує і на батьків кривдника, якщо він малолітній і ще не може відповідати перед законом.

За вчинення таких дій із особливою жорстокістю з відносно неповнолітнього будуть стягувати штраф від 1700 до 3400 грн. Будуть карати вчителів – за приховування булінга будуть штрафувати від 850 грн. до 1700 грн. Директори шкіл повинні будуть контролювати, як виконуються заходи по протидії булінгу, розглядати заяви про випадки цькування від учнів та їх батьків.

На сайтах заклади освіти повинні відкрити доступ до правил поведінки учня у школі. У рамках закону до відповідальності можуть бути притягнені діти, їхні батьки, вчителі та навіть директор школи

Штрафи за булінг – це  меседж для батьків.  Не можна дитину спонукати до жорстоких дій та до несприйняття людських цінностей, заявив один із співаторів законопроекту, голова парламентського комітету з питань освіти та науки Олександр Співаковський. За його словами, це буде також виховувати толерантність у дітей. Однак це тільки перший крок у планомірній протидії цькуванню як такому.

Поліція повинна контролювати вхід у школу, щоб діти не могли пронести нічого небезпечного. Також має бути готова людина на місці заступника директора школи, яка має відповідати за фізичний вплив на дітей, інформаційний та екологічний”, – сказав Співаковський.

У світі – багатогранний досвід щодо покарання за булінг. Наприклад, у Канаді в одній із провінцій  штрафи накладають навіть на свідків цькування, які не розповіли про ці факти відповідальним особам або тим, хто може втрутитися у ситуацію, заявив заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко. За його словами, цими штрафами неможливо охопити усі аспекти булінгу як такого. Наприклад, важко уявити, як каратимуть дітей, які ігнорують та бойкотують їхнього однокласника.

За інформацією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), із булінгом у колі однолітків в Україні стикалися майже 70% дітей.

Автори документа переконані, що новий законопроект дозволить захистити права дітей і співробітників навчального закладу на законодавчому рівні.

Відео: Сніданок 1+1

14 коментар до “За булінг каратимуть вчителів, батьків і дітей: зареєстровано законопроект”
 1. Дорогі школярі! Школу та знання – не треба боятися! Школу та знання – потрібно любити!

  1. Та в сраці вони мали ваші знання і всіх вчителів і батьків тоже.
   Для чого їм це все, коли якийсь маскофскій блохер Женя з Мухасранска, на ютубі чи в інстаграмі, заробляє за місяць 2-3 вчительські зарплати, має яскравий канал, сотні відео (даремно, що з дебільним вмістом) і тисячі підписників (таких самих дебілкуватих міленіумів-дрочунів з явно завищеним ЧСВ).
   Для нього не будуть авторитетом якийсь там вчитель-невдаха, який хоч і має знання, але немає грошей. А блохер Женя немає абсолютно ніяких знань, і за свої 14-16 років прочитав в туалеті два абзаца, колись-там, якоїсь-там книги, але має гроші, увагу, прихильність і т.д.
   Стираються авторитети, табу, повага, солідарність, взаємодопомога, на перший план виходить стадність і одноманіття.
   Спасіба ІТ-корпораціям за наше счастлівоє децтво!

 2. Молитва дітей за батьків

  Всемилосердний Боже! Дякую Тобі за моїх батьків та за всі добра, які ти мені подав через них. Вони виховали мене, навчили мене любити Твої святі заповіді та бридитися гріхом. Я люблю їх і хочу їх завжди шанувати і слухати. А Ти, Господи, допоможи мені Твоєю ласкою, щоб я цю постанову виконав (виконала).
  Благослови їх, Господи, всяким добром та довгим і щасливим життям, хоронили від злого, дай їм силу перемогти всі труднощі. Дай, щоб вони на старості своїх літ діждалися потіхи від своїх дітей, а передусім від мене; а по смерті прийми їх і мене до небесного царства. Амінь.

 3. Молитва учня (учениці)

  Мій любий Ісусе! З цілого серця дякую Тобі за ласку, що можу ходити до школи. З вдячності за це постановляю добре вчитися, завжди бути чесним (чемною) і послушним (послушною) супроти моїх учителів, бо знаю, що й Ти, любий Ісусе, зростаючи в Назареті, був пильний, уважний і послушною Своїй Матінці та опікунові, святому Йосифа.
  Благослови ж мене, любий Спасителю! Твоєю ласкою допоможи, щоб я добре вчився (вчилася) і тим приносив (приносила) Тобі більшу славу, батькам утіху, українському народові честь, а собі, так для душі, як і для тіла, податок. Амінь.

  Щоб не було боулінг у в школах, – яке в теперішній час на слуху, і з якого проводиться виховна робота в школі психологів та вчителів, але – одним із засобів проти цієї шкідливої звички – є Молитва Потерпілих Школярів та Батьків!

  Дуже дякую!

 4. А не проще ли научить ребенка постоять за себя? Что из него потом вырастет? Не обязательно руками размахивать. Можно и словами. Поставит пару раз на место, и его больше никто трогать не будет.

  1. не проще, когда травят всем классом за себя постоять очень трудно. Детей с детства надо учить тому, что за хамство, хулиганство ,преследование придется держать ответ

  2. А что если єтот “тєрорист”родная классная????
   Как защитится и учениеку и родителям??!!
   Можно опьять кричцщий вопрос?….
   Если причиной булинга является не ученик,а учитель(классн.руков.)?

 5. Цікаво! Що буде доказами у випадку встановлення фактів булінгу? Особливо цікаво, коли бабуся є директором школи …. і покриває свого “талановитого” онучка, який постійно не лише цькує однокласників, а і влаштовує кулачні розправи?… От справді, чи можливо розраховувати на об’єктивність заляканих вчителів, які і так постійно підтирають шмарклі кривднику: готують з ним домашні завдання, збирають портфелика, собирають розкидані олівці, пишуть розклад у щоденник… Бо батькам, бачите, ніколи: у тата бізнес, а у мами салони та Instagram, спортзали … А дядько працює в прокуратурі, дідусь колишній заступник мера, а бабуся – о чільниця управління освіти …. Як цьому “бідному” праву ( Закону) запрацювати? Як цій правовій нормі “набратися законної сили” та вступити у дію? Звісно, якщо нічого не робити, то “возик там і залишиться”. Але як здолати “систему”, коли на кону дитяче життя, здоров’я, і не лише фізичне, а й психічне?

 6. А у ВР не зареєстрували законопроект, щоб було як в Канаді, по 15 учнів у групі , вчитель і помічник вчителящоб не був у нас такий відсотк булігнга

 7. А у ВР не зареєстрували законопроект, щоб було як в Канаді, по 15 учнів у групі , вчитель і помічник вчителя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *