Представник робочої групи від вишу доцент Катерина Сіріньок-Долгарьова зауважила, що офіційна назва проекту: “Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесності і розвиток професіоналізму” (“Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism”) за програмою Erasmus+ КА2 Capaсity Building in Higher Education. Так, загальна сума гранту на консорціум (10 українських університетів і 4 європейські в партнерстві з МОН України, Українською асоціацією студентів) становить майже 800 тисяч євро (798 470 – затверджений бюджет).

Термін виконання проекту – 15 листопада 2018 року-15 листопада 2021 року. Відзначимо, що цього року з 874 заявок на Erasmus+ Capacity Building in Higher Education було профінансовано лише 118 (23 залишилося у резервному списку). Тому проектанти підкреслюють, що конкуренція була надзвичайно високою.

Проект розрахований на період із листопада 2018 до листопада 2021 року. На кожен рік заплановано низку заходів, які будуть сприяти втіленню основної мети проекту – вдосконаленню журналістської освіти через трансформацію і підвищення якості бакалаврських і магістерських програм із журналістики до стандартів ЄС, покращенню рівня працевлаштування студентів та їх міжнародної мобільності, а також просуванню медіаграмотності в суспільстві.

Серед основних заходів – навчальні візити до європейських й українських університетів-учасників консорціуму, перегляд і перехресна експертна оцінка освітніх програм на факультетах журналістики України, проведення днів відкритих дверей і презентацій оновлених програм, розробка онлайн-курсів із медіаграмотності для широкої громадськості, їх апробація і запуск в режимі дистанційної освіти.

У підсумку учасники проекту мають представити на розгляд МОН України Національні рекомендації щодо впровадження оновлених програм в університетах країни. Координатор усього проекту – Університет Ба Спа (Великобританія). Також варто відзначити, що заплановані такі важливі етапи проекту, як удосконалення оснащення лабораторій факультетів журналістики України (відеообладнання, комп’ютерне устаткування тощо).

Усього 20 партнерів працюватимуть заради спільної мети. Із них – 4 європейські виші: Університет Ба Спа (Великобританія), Університет Адама Міцкевича (Польща), Університет Ліннаеу (Швеція), та Дублінський Інститут мистецтва, дизайну і технологій (Ірландія), 10 українських: КНУ ім. Т. Шевченка, Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького, ЛНУ ім. І. Франка, Міжнародний економіко-гуманітарний університет (м. Рівне), Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, Маріупольський державний університет, СумДУ, УКУ (м. Львів), УжНУ, ЗНУ; професійні організації: Мережа етичної журналістики (Ethical Journalism Network, Великобританія), Європейська асоціація журналістських тренінгів (European Journalism Training Association, Нідерланди), WUS (World University Service, Австрія) і Громадське Радіо (Україна), а також партнерами є Міністерство освіти і науки України та Українська асоціація студентів.

Прес-служба ЗНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *