Попри те, що одна субвенція на місця на обладнання для перших класів Нової школи пішла 4 місяці тому, а інша – на фабрики друку для навчальних матеріалів – 7 місяців тому, жодна із них наразі повністю не використана. Потрібно підвищити спроможність громад, тож можливо ресурс проектів на підтримку децентралізації може бути спрямований на освіту громад щодо правильного бюджетування, проведення тендерів тощо. Про це повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час виступу на Національній серпневій конференції-2018 сьогодні, 21 серпня 2018 року, у місті Києві.

Уряд готовий допомогти громадам освоїти кошти на НУШ - 7M8A7294

«Ситуація з субвенцією показує, що проблема значно глибша, ніж здавалося, і тільки органам місцевого самоврядування та МОН із нею не впоратися. Тут зможе зарадити тільки міжвідомча взаємодія. Численні проекти з децентралізації можуть стати основою, на якій ми надамо підтримку громадам та консультації щодо управління фінансами, бюджетування, оформлення тендерної документації та проведення торгів. Це дасть позитив не лише для сфери освіти, а й підтримає спроможність громад загалом, дасть на місцях інструменти ефективного врядування тими грошима, які були отримані в наслідок децентралізації», – зазначила Лілія Гриневич.

Уряд готовий допомогти громадам освоїти кошти на НУШ - 7M8A7237

Ще одним кроком на підтримку реформи може стати спеціальний координаційний орган на рівні Уряду, який забезпечував би міжвідомчу співпрацю та координацію роботи на місцях щодо реформи.

«Мене насправді це дивує, бо міжвідомча координація є доволі складною. Ну дивіться, здавалось би, виділили мільярд гривень, визначили напрями використання. Зараз половина коштів не використана, навіть 60%. Бо на місцях безвідповідальність. І фактично гроші використовуються по-різному, а десь взагалі не використовуються, діти не отримують доступу до якісної освіти. Тому можливо потрібен координаційний механізм, який буде моніторити і одразу міжвідомчо реагувати. Я думаю, якщо така пропозиція буде внесена Міністром освіти, я готовий бути поруч. Я наголошу на тому, що освіта є надзвичайно серйозним пріоритетом. Я думаю, що ми можемо створити на рівні Кабінету Міністрів координаційний комітет, я думаю, що заступником такого комітету може бути профільний Віце-прем’єр міністр і Міністр освіти, і за моїм головуванням. Я можу раз на місяць заслуховувати прогрес, в тому числі по областям, і забезпечувати магічний поштовх у спину», – розповів Володимир Гройсман.

Уряд готовий допомогти громадам освоїти кошти на НУШ - 7M8A7165

Нагадуємо, що попри те, що держава ще в квітні направила на місця 1 млрд грн на Нову українську школу, органи місцевого самоврядування наразі використали лише від 50% до 75% коштів цієї субвенції – у громадах, де найгірша ситуація, місяцями не розподіляли отримані від держави кошти, більшість страждає від того, що українські виробники не можуть повністю задовільнити наявний попит і надсилають листи про те, що доставка меблів відбудеться протягом вересня.

Уряд готовий допомогти громадам освоїти кошти на НУШ - 7M8A7360

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *