В Україні будують державні школи, які вчетверо перевищують бюджети звичайного закладу освіти. Будівництво такої школи в Києві коштує $15 млн. і ведеться на Осокорках. Такі школи стають засобом заробітку для чиновників.

Таку думку висловила член правління Центру протидії корупції Олександра Устинова, повідомляє ТСН.

За словами Устинової таких бюджетів немає навіть в країнах Європейського союзу.

“Максимальна рекомендована Мінрегіонбудом вартість будівництва школи на 1000 учнів становить 100 млн. грн, з розрахунку 100 тис. грн на дитину. Вкладаються і у менші суми. У цій школі вийшло вчетверо більше – майже 400 тис. на одного учня”, – розповіла експерт.

В Україні будують школи із захмарними бюджетами, або Новий зручний спосіб відмивання грошей? - 855612 1 w 300Це один із найприбутковіших в Україні способів відмивання грошей. Бо ніхто і ніколи не зможе порахувати товщини стіни”, – розказала Устинова

Школа на Осокорках буде зі спортивним майданчиком, басейном, сходами з підігрівом. Їх ховають за плиткою з натурального каміння – від 700 гривень за квадратний метр. Фасад фарбують фарбою вартістю 1200 грн. за відро. Обігріватиметься школа підземними водами. Для цього буде 350 скважин глибиною в 50 метрів.

У приміщенні буде працювати ліцей “Інтелект” із платним навчанням. “Це один із найприбутковіших в Україні способів відмивання грошей. Бо ніхто і ніколи не зможе порахувати товщини стіни”, – розказала Устинова. Ще одна найдорожча школа Києва може з`явитися у Дніпровському районі столиці. На її будівництво заплановано $15 млн.

Замовник будівництва – “Житлоінвестбуд”. Ця ж компанія замовила школу на Осокорках.

У переліку найдорожчих шкіл України є школа на житловому масиві імені Котовського в Одесі. На неї мають витратити 178 млн. грн.

Селище міського типу Чабани матиме ще одну найдорожчу школу України.

У “Прозорро” вказано, що на школу потрібно 172 млн. грн.

Там кожного разу справа завершувалась переобранням підрядника і завищенням вартості будівництва. У 2016 році школа коштувала 80 млн грн. У 2018 році її вартість зросла майже вдвічі“, – пояснила Олександра Устинова.

За словами експерта, завищення вартості проекту це звичайна схема у будівництві шкіл. У Центрі протидії корупції припускають, що непроста ситуація і з підрядниками підприємства “Житлоінвестбуд”, який робить розкішні школі у Києві.

Керівником підприємства був В’ячеслав Непоп. Після того, як у нас пішло будівницвто супердорогих елітних шкіл, його підвищили – він став заступником мера“, – розповіли в ЦПК.

Школа за $15 млн. для елітного ліцею за бюджетні гроші тепер найдорожчий навчальний заклад в Україні.

Навіть розкішний культурний центр Шептицького у Львові побудували втричі дешевше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *