Батьки знову купують усе необхідне власним коштом.

“Нова українська школа”: батьки школярів змушені самі купувати навчальні матеріали та меблі
Нова українська школа, на яку батьки першачків покладали стільки надій і на яку з бюджету виділили майже мільярд гривень, у більшості українських міст досі не забезпечена найнеобхіднішим. За тиждень до навчального року у классах порожнеча, а навчальний матеріал батьки купують власним коштом, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У порожньому класі гуляє луна, немає ні парт, ні шафок – лише вітання на стіні. Сюди 1 вересня прийдуть учні 1-Б класу курортного селища Лазурне на Херсонщині. І навчатимуться, сидячи на підлозі. “Ми не будемо сюди принципово заносити ні старі парти, ніяких старих меблів. Гроші виділені, Скадовськ має нам поставити ці парти. Ми будемо йти до кінця принципово”, – запевнив батько школяра Максим Філін.

 

Батьки паралельного класу здалися і погодилися на старі парти. За з них кожною діти сидітимуть учотирьох. Дітлахи вже тренуються гуртом їх пересувати, бо такої мобільності вимагає концепція нової української школи. Малечі це важко, тож на допомогу приходять дорослі. Така ситуація в багатьох українських школах, наприклад у спальному мікрорайоні Кропивницького, куди прийдуть 180 першокласників. Їх зустрінуть обдерті стіни, облуплена стеля, ошмаття від лінолеуму на підлозі та 30-річні парти.

Приголомшені батьки не тільки такими умовами, а й відсутністю підручників і навчальних матеріалів. “Шість мільйонів надійшли саме на Кропивницький. Ще додатково 1,8 виділила міська влада на засадах співфінансування. Вісім мільйонів – і не змогти їх кудись подіти?”, – дивується мама першокласника Євгенія Захарченко.

Читайте також: МОН дало рекомендації, як облаштувати освітній простір Нової української школи

Інспекція шкіл Тернопільщини вміщується в одне речення: “порожні класи, але усе буде”. У Товстулузі першачків чекає порожній класс без меблів і устаткування. Парти та допоміжне обладнання буцімто уже закуплене і чекає розподілу у сільраді, запевняє керівництво школи. “Це уже все знаходиться на території громади нашої у Великих Гаях, тільки залишилося доставити їх сюди”, – переконує заступник директора школи Наталя Петерків. Але це виявиться неправдою, а в школі сусідніх Великих Гаїв схожа картина: у двох перших класах меблі є, але старі. Там тільки чули про такий обов’язковий елемент навчального процесу, як інтерактивна дошка.

Ані нових меблів, ані сучасних шкільних дошок у сільській раді немає. Конструктори та килимки для фізкультури — це усе, що змогли закупити для 12 шкіл цієї громади. “Зараз проходять у нас тендерні процедури по закупівлі обладнання. Усе ми не встигнем отримати до 1 вересня”, – зізналася юрист Великогаївської сільської ради Марія Копит.

 

У міністерстві освіти у зриві курсу на нову українську школу звинувачують владу на місцях. “Це щось взагалі неприпустиме. Багато областей ще не освоїли до кінця кошти, і ці парти можуть надійти пізніше”, – заявила міністр освіти Лілія Гриневич. А на місцях натомість виправдовуються, що не змогли вчасно провести тендери – мовляв, то охочих не було, то учасники торгів оскаржували результати, тому нова українська школа і навчальний рік стартують не одночасно. “У вересні місяці всі ці матеріали, які замовлені і на які проходять зараз процедури переговорні, будуть у школах міста Кропивницького, у перших класах”, – пообіцяла заступник міського голови Кропивницького Валентина Дзюба.

Батьки  у це не надто вірять. Навчальний матеріал, а подекуди техніку та меблі, закуповують власним коштом. Кожній родині першокласника це виллється в півтори тисячі гривень.

Кореспондент ТСН Олена Шворак

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

5 коментар до “НУШ під загрозою: першачки йтимуть до порожніх класів без підручників.”
  1. Доброго дня. Я батько одного з учнів 249 школи м. Києва мені досі не зрозуміло чому батьки діти яких цього року(2018)пішли в НУШ мають наголошую КУПУВАТИ матеріали для навчання,хоз. Приладдя та закуповувати все необхідне…Ми столиця маємо бути зразком для всіх,а виявляється побори як були так і лишилися. Як в цьому разі ми подолаємо корупцію. Чому місцеві влади впродовж цілого літа гріли свої місця і не займалися закупівлею усього необхідного. Дякую за розуміння.

  2. А чи є відповідальні за зрив 1 вересня? Поіменно! Якщо винних немає то винний керівник МОН! Пора у відставку бездарну міністр!

  3. Син іде до першого класу :700грн.на ремонт,а так все виділила держава(дещо буде трохи пізніше)в принципі в нашій школі непогано підготовлені
    Київська обл.

  4. 2 тисячі грн на ремонт, 500грн на підручники, та 250грн щомісячно на харчування.Близько 6 тисяч ще пішло на форму шкільну,спортивну,взуття,зошити пенали,білизну,подушки і т.д по дрібному. І це ще не все.
    При своїй непоганій зп як для райцентру в 4.5тис грн я вже віддав близько 10 тисяч на доньку яка йде в перший клас.
    Чернівецька обл.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *