Сьогодні у Дубні відкрили перший в області інклюзивно-ресурсний центр. Відтак, вже з 1 вересня близько 200 дітей з особливими освітніми потребами зможуть отримувати корекційно-розвиткові послуги.

Відкриття такого закладу є реальним втіленням Меморандуму про співпрацю, який минулого року підписали дружина Президента Марина Порошенко та голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

«Ми взяли на себе зобов’язання, що Рівненщина долучиться до проекту Благодійного фонду Порошенка «Інклюзивна освіта — рівень свідомості нації». Ця чудова ініціатива давно назріла й просто необхідна в суспільстві рівних можливостей. Тому готуємось розвивати мережу інклюзивної освіти в області. Дубно першими офіційно відкрили такий центр, усього в нас їх має бути більше 30. На черзі вже найближчими днями запускаємо такі заклади в Зарічному та Сарнах. Хочу відзначити тих, хто активно долучився до організації процесу на місцях, адже держава з свого боку дає необхідну фінансову підтримку», – зазначив голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко.

Новенький інклюзивно-ресурсний центр розміщений на першому поверсі Дубенської гімназії №2 і складається із двох окремих кімнат. Заклад облаштований за сучасними європейськими стандартами. Він оснащений ноутбуками, планшетними комп’ютерами, мультимедійними комплексами, дидактичними ігровими матеріалами та іншими багатофункціональними пристроями.

Центр має освітні осередки, зокрема: для занять лікувальною фізкультутрою, іграми, куточок логопеда та відпочинку. Крім того, вже обладнані місця, де діти будуть займатися з іншими спеціалістами: вчителями-олігофренопедагогами, дефектологами та практичними психологами.
«Інклюзія передбачає те, що всі учні можуть навчатися за місцем проживання, а корекцію отримуватимуть в ІРЦ. Усе це заради однієї мети, аби усі школярі без виключення навчалися й проводили час разом та виховувалися у сім’ї», – резюмував міський голова Дубна Василь Антонюк.

Прес-служба управління освіти і науки Рівненської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *