У проекті закону “Про загальну середню освіту”, який ми маємо внести в парламент, ми пропонуємо положення про те, що всі працівники пенсійного віку, незалежно від того, вчитель це чи директор, переводяться на контрактну форму.

Продовження інтерв’ю з міністром освіти Лілією Гриневич,  яке проводили журналісти Української Правди Ірина Андрейців та Яна Дирявська.

Перша частина: Про готовність до початку навчального року, перевірки з райвідділів освіти та різницю обов’язків між МОН та місцевою владою

Друга частина: Про контроль і розподіл шкільних грошей та де взяти школам принтери, мило та туалетний папір

ЩО РОБИТИ З ЛІТНІМИ ПЕДАГОГАМИ

– Чи планує МОН обмежити термін перебування в школі літніх педагогів, щоб “дати дорогу молодим”?

– У проекті закону “Про загальну середню освіту”, який ми маємо внести в парламент, ми пропонуємо положення про те, що всі працівники пенсійного віку, незалежно від того, вчитель це чи директор, переводяться на контрактну форму.

Це означає, що з ними щоразу перезаключатимуть контракт.

Реформа освіти: пенсіонери, які працюють, перейдуть на контракт - 107d9f2 skola2
Фото: jukai5/Depositphotos

Є старші викладачі-пенсіонери, які в 70 активно працюють, а є такі, що вже не здатні працювати… Тоді вони відпрацювали контракт – і його далі можуть не продовжити.

– Як це буде працювати? Адже людина і у 80 може вважати себе активним сучасним працівником і не погоджуватись на непродовження контракту.

– Має бути все чітко прописано в контракті: як людина проводить навчальний процес, чи володіє сучасними методиками навчання, чи в неї хороша результативність роботи з учнями…

Якщо педагог може пропускати уроки, бути на заняттях бездіяльним, є прояви знущання над дітьми – є підстави розірвати контракт.

Тривалість контракту – на розсуд директора школи. Може бути на рік, а може на 5. Він бачить, як вчитель працює.

Ірина Андрейців, Яна Дирявська, УП

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

2 коментар до “Реформа освіти: пенсіонери, які працюють, перейдуть на контракт”
  1. Це добре, як директор розумна людина, мудрий та чуйний керівник. А якщо керівник самодур, мстивий та не далекий? Що тоді? Профспілка може стати в нагоді . А їх зовсім усувають від справи. Між іншим існує закон про профспілки. Як з цим законом?

  2. Фігня.людина вийшла на пенсію значить вона визнала що не може працювати може отримує зарплату. А то у нас вибори за виборами, а голосувати крім пенсіонерів скоро не буде кому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *