Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в ефірі Радіо Свобода заявила, що не може зараз обіцяти підвищення зарплати для педагогів у 2019 році, адже Україні доведеться виплачувати борги за запозиченнями. Однак підвищення окладів може відбутися в рамках зростання мінімальної зарплати.

«Я навіть не обіцяю і не анонсую підвищення зарплати наступного року для окремих категорій педагогічних чи науково-педагогічних працівників. Бо наступний бюджетний рік буде дуже складним, це пікова виплата в рамках міжнародних зобов’язань України. Натомість буде те, що завжди є – підвищення для бюджетників, відповідно до зростання мінімальної зарплати», – сказала Лілія Гриневич.

 

 

Відповідаючи на запитання про зарплату і навантаження для вихователів дитсадків, Гриневич сказала, що у міністерстві знають проблему і збираються полегшити роботу цієї категорії працівників.

«Те, що у них більший робочий день – це правда. Вони не можуть взяти, як шкільний учитель, півтори ставки навантаження. Ми думаємо, в який спосіб можна мотивувати дошкільників, зокрема за інтенсивність праці… Садочки зараз переповнені, ця проблема реально існує. Зараз ми будемо готувати зміни до закону про дошкільну освіту», – зазначила Лілія Гриневич.

Мотивувати вихователів, за словами міністра, планується «через механізми організації праці в дошкільному закладі».

Радіо Свобода

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до “Наступного року підвищення зарплат освітянам не обіцяю ­– Гриневич”
  1. Про себе вона не забуваєє. А для сірої маси у неї казочки дідуся Панаса. Хай тобі Бог віддячить. Не хочу матюкатися. Але дуже хочеться сказати їй декілька гарячих слів. Але не те виховання. Вчителька початкових класіа отримує 15 000 грн., а поофесор університету 6300 грн. З науковою ступінню і вченим званням. Який рівень освіти? Яка зарплата – така і робота. Зараз викладачі ВУЗів (вибачте ЗВО, досягнення у покращенні процесу освіти) масово виїзджають за кордон на будівництво, догляд за перестарілими, а молодь не хоче бути викладачами вузів через таку зарплату.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *