У «Екосквері» біля Житомирського національного агроекологічного університету  7 вересня о 12:00 відбудеться захід «Житомир уже діє: 100% ВДЕ до 2050 року».

Акція #RiseforClimate / #ДійЗаКлімат стане чудовою нагодою для містян, де організатори заходу – Житомирський національний агроекологічний університет та  міська рада, покажуть на реальних прикладах те, як Житомир вже працює над досягненням своєї мети.

У програмі акції «Житомир уже діє: 100% ВДЕ до 2050 року» – виступи спікерів, презентація роботи сонячних панелей, електромобілів, створення екологічного арт-об’єкту.

Вихованці Житомирського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Житомирської обласної ради продемонструють своє бачення кліматично-нейтрального Житомира. Окремо планується облаштувати фотозону “Житомир кліматичний”.

Наразі Житомир ­­– перше місто в Східній Європі, яке заявило про перехід на 100% ВДЕ (відновлюваних джерел енергії) та повну відмову від викопного палива до 2050 року.

До слова, сотні тисяч людей на п’яти континентах долучаться до найбільшої кліматичної мобілізації «Дій за клімат!»  7 та 8 вересня.

Нагадуємо, що минулого року проект  ректора ЖНАЕУ Олега Скидана «Екосквер на Старому Бульварі» став переможцем під час загальноміського голосування в рамках Бюджету участі. Вартість реалізації проекту – 459 тисяч 396 гривень.

«Створення цього екоскверу розглядається як інструмент облаштування та озеленення міста, використання його як місця для соціальної активності (проведення майстер-класів, зустрічей, обговорень), популяризації ідей розвитку альтернативної енергетики, – пояснює ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан. – Жителі та гості міста, студенти, мами з  візочками і дітлахами та всі охочі зможуть відпочивати у нашому екосквері, який розташується в центральній частині Житомира. Буде встановлена альтанка, сонячний фотомодуль, передбачається Wi-Fi зона, покриття газону та озеленення території тощо.  Зростаюче техногенне навантаження на навколишнє природне середовище та загострення у зв`язку з цим питань екологічної безпеки вимагає кардинальної зміни політики у цій сфері та забезпечення збалансованого розвитку економічних, екологічних й енергетичних аспектів розвитку міста. Вирішення зазначеного завдання можливе за рахунок оптимізації структури енергетичного балансу, у якому якомога більшу частину мають становити енергоносії, отримані з відновлювальних джерел енергії. Саме тому доцільним є залучення до цього процесу  кожного мешканця міста. З метою активізації діяльності щодо вирішення даного завдання, доцільним є створення екоскверу, що розташовуватиметься біля Житомирського національного агроекологічного університету. Необхідно зазначити, що на базі університету вже діє лабораторія та навчально-дослідний полігон відновлювальної енергетики, де досліджується можливість використання усіх джерел відновлювальної енергії для енергозабезпечення об`єктів як соціальної, так і виробничої сфер».

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *