Конфліктна ситуація довкола незаконної забудови на території КУ Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12, ім. Б. Берестовського набирає обертів, і доведені до відчаю батьки вдалися до рішучих дій.

Школа існує з 1925 року, але 1993 року було зроблено безпрецедентний крок і згідно з рішенням виконавчого комітету Сумської ради народних депутатів № 522 від 19.08.1993 р., наказом відділу освіти міськвиконкому № 239 від 26.08.1993 р. загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12  реорганізована в загальноосвітню школу № 12 та гімназію № 1. Отже, під одним дахом опинилися два різних навчальних заклади, що вже стало порушенням прав дітей, які навчалися у школі №12.

По-перше, Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів чітко вказують, що ЗОШ має розташовуватися у 3-поверхових будівлях. При розподілі навчальних приміщень школа №12 отримала у використання 3 та 4 поверхи. Саме тому учні школи уже протягом 25 років навчаються у дві зміни, а кабінети, розміщені на 4 поверсі, мають повне навчальне навантаження, що суперечить п. 3, п.п. 3.1 ДСанПіН.

Більше того, ЗОШ №12 – це школа повного циклу. Саме тому учні молодшої ланки змушені навчатися у кабінетах, розміщених на 3 поверсі та не відокремлених від старшої школи, що теж суперечить п. 3, п.п. 3.4 ДСанПіН. Але вже понад два з половиною десятиріччя міська влада ігнорує ці порушення та жодним чином не сприяє вирішенню конфліктної ситуації.

Але очільниця гімназії №1 спровокувала ще один конфлікт, який необхідно терміново вирішити, адже його наслідки загрожують безпеці учнів обох закладів.

Відповідно до згаданого вище рішення виконавчого комітету Сумської ради народних депутатів №522 від 19.08.1993 р. розпорядником пришкільної території лишилася школа №12. Але Катерина Іванівна Бондарєва, незмінна директор гімназії №1, звернулася до Сумської міської ради з проханням вилучити у школи №12 частину пришкільної території, мотивуючи рішення тим, що школярі не використовують саме цей майданчик. Порушуючи закони, міська рада проголосувала за передачу частини пришкільної території у розпорядження гімназії №1.

Коли влада бездіє: конфлікт довкола Сумської школи № 12 перейшов у «гарячу фазу» - 1 2 1І вже у 2008 році директор гімназії №1 дала згоду на будівництво на цій території квіткового павільйону. Орендарем землі стала доктор педагогічних наук, доцент та завідувач кафедри інформатики фізико-математичного факультету Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка Олена Володимирівна Семеніхіна, яка встановила на пришкільній території МАФ. Уже тоді в дозвільних документах було протиріччя (чи явне порушення), адже у першому договорі було зазначено 0,03 га землі, а площа під квітковим МАФом становила 0,06 га, які з’явилися при подовженні договору оренди.

Коли влада бездіє: конфлікт довкола Сумської школи № 12 перейшов у «гарячу фазу» - 3 2

На сьогодні неможливо зв’язатися з Оленою Володимирівною, телефон якої знаходиться поза межами досяжності, хоча саме його вказано у Єдиному реєстрі.

Минулого року МАФ демонтували, а на його місці розпочали підготовчі роботи під капітальне будівництво – чотириповерхову будівлю із мансардою. Після того, як на території школи з’явився котлован та почали безперешкодно їздити вантажівки з будівельними матеріалами, батьки забили на сполох. Батьки та вчителі школи одностайно виступили проти будівництва торгівельно-розважального центру на території школи. Більше того, некерований рух вантажівок становив загрозу для учнів школи. Уже тоді батьки вперше перекрили рух транспорту поблизу школи, щоб привернути увагу влади до проблеми. Але ГАСК видав лише тимчасовий припис на припинення робіт до усунення недоліків.

У серпні цього року будівництво відновилося та стало ще жвавішим. У дозвільних документах зазначено, що проводять не будівельні роботи, а встановлення огорожі. При цьому у дворі навчального закладу працюють бульдозери.

Коли влада бездіє: конфлікт довкола Сумської школи № 12 перейшов у «гарячу фазу» - 5 2 1

Увесь цей час протистояння супроводжувалося постійними погрозами на адресу вчителів та батьків, які стали на захист інтересів учнів. Постійно лунають обіцянки: «Прибити та закопати». Зважаючи на нахабне порушення законів і протиправне будівництво, ми не можемо бути переконані, що від слів представники забудовника дійсно не перейдуть до фізичної розправи.

Доведені до відчаю батьки перекрили центральну вулицю міста. Тільки так змогли викликати очільника Сум на діалог. Але ця зустріч так і не принесла конкретних результатів – забудовники стверджують, що ця ділянка ніколи школі не належала. Тоді  виникає питання, яку територію відчужували на прохання директора гімназії?

Сьогодні є законний механізм повернення землі у шкільне підпорядкування, адже відповідно до п. 3, п.п. 3.19 ДСанПіН «Здача в оренду території, будівель, приміщень, обладнання підприємствам, установам, організаціям іншим юридичним та фізичним особам для використання, що не пов’язано з навчально-виховним процесом, не дозволяється».

Складно залишити поза увагою ще й моральний бік питання. У брудній оборудці, заручниками якої стали діти, активну участь беруть директор гімназії та наставниця майбутніх вчителів. Важко уявити, який приклад для наслідування вони можуть показати підростаючому поколінню.

Сумській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №12, ім. Б. Берестовського потрібна допомога. Батьки і вчителі одностайно встали на захист інтересів дітей, але нам потрібна допомога влади та небайдужих громадян!

Голова батьківського комітету школи Олександр Степаненко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *