Вересень в Уманському національному університеті садівництва – це не лише початок нового навчального року, а й знаменна для всього колективу навчального закладу подія – День університету. Саме з цього місяця ведеться літопис діяльності одного з найповажніших університетів України, аграрного Кембриджу в серці України, осередку освітніх, наукових і патріотичних традицій – Уманського НУС.

Цьогорічні урочистості з нагоди святкування знаменної події, як завжди, вирізнялися колоритністю та позитивом. Адже з нагоди Дня народження рідного закладу вищої освіти всі факультети та кафедри представили до огляду університетській спільноті та гостям власні здобутки й напрацювання.

Незважаючи на рясний дощ, саме повітря було просякнуте оптимізмом і натхненням. А позитиву додавали запальні пісні та танці у виконанні творчих колектив Уманського НУС.

Але все ж головною подією цього дня вже протягом багатьох років є традиція, яка живе в пам’яті поколінь випускників – посвята в студенти. Тож сміливо можна сказати, що День університету – це свято першокурсників, адже кожне нове покоління молоді оновлює наш навчальний заклад. І саме тому, попри майже 175-річну історію, Уманський НУС – сучасний і перспективний заклад вищої освіти, з далекоглядними планами та позитивним настроєм.

Щиро привітала першокурсників з їх знаменним днем ректор Уманського НУС Олена Непочатенко: «Сьогодні ви розпочинаєте писати нову сторінку життя. Попереду – цікаві знайомства, незабутні враження й емоції. А ще – відповідальне завдання: здобути омріяних фах і сформувати свою особистість. Вірю, що студентські роки залишаться у вашій пам’яті назавжди як золотий час і стануть запорукою нових успіхів!».

Також Олена Олександрівна вручила першокурсникам символічний Ключ до знань, який дозволить їм осягнути всі премудрості обраних і омріяних професій. А провідником на тернистому шляху освіти й науки стане Книга мудрості, яку молодому студентському поповненню трепетно та відповідально передали доктори економічних наук Інна Новак і Михайло Мальований. Не залишилися осторонь і старшокурсники, які зі всією відповідальністю зачитали своїм наступникам Наказ: «Всі ми – велика родина! Нас в єдину сім’ю об’єднала під своїм блакитним небом ненька – Україна. Будьте гідними громадянами Батьківщини!.. Шануйте традиції та звичаї нашого народу!.. Виховуйте в собі любов і повагу до майбутньої професії!.. Шануйте наш старовинний і вічно молодий університет!..»

Привітали студентську молодь зі святом і представники місцевої влади: заступник голови Уманської районної ради Петро Бабкін і начальник відділу у справах сім’ї та молоді Уманської міської ради Наталія Вдовиченко. Яскравою хореографічною композицією «Привітальна» віншував першокурсників і гостей свята Народний самодіяльний ансамбль танцю «Нивка».

Із щирим благословенням на відмінне навчання та добрі справи звернувся до винуватців свята настоятель Свято – Троїцького храму Української православної церкви київського патріархату протоієрей отець Олександр.

Свято підійшло до завершення. Та на все життя залишиться у пам’яті нового покоління студентів Уманського НУС це урочисте дійство – сповнена натхнення, відповідальності та відкритого, оптимістичного погляду у майбутнє посвята.

Тож вітаємо весь колектив університету з Днем народження рідного навчального закладу! Хай прагнення до кращого буде незламним, джерело мудрості не вичерпується, а завзяття та натхнення стануть постійними супутниками! Миру нам усім, злагоди, добра та любові!

Прес-центр Уманського НУС