Бійки та булінг перешкоджають навчанню 150 мільйонів дітей віком від 13 до 15 років у світі

 За даними нового звіту, представленого сьогодні ЮНІСЕФ, кожний другий учень або учениця віком від 13 до 15 років – приблизно 150 мільйонів дітей у світі – повідомляють, що зазнавали насильства з боку однолітків у школах або поблизу школи.

У звіті «Щоденний урок: #ЗУПИНИТИнасильство у школах» підкреслюється, що насильство з боку однолітків є розповсюдженою практикою у навчанні мільйонів дітей у всьому світі. Показник такого насильства визначається як кількість дітей, які повідомляють про те, що стали жертвами булінгу протягом останнього місяця або брали участь у бійках протягом останнього року. Насильство негативно впливає на навчання і добробут учнів однаково у багатих та бідних країнах.

Звіт, фото та відеоролик доступні для посилання тут.

«Освіта є ключовою умовою для побудови мирного суспільства, але для мільйонів дітей у різних куточках світу сама по собі школа насправді не є безпечним місцем, – наголосила Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор. – Кожного дня перед учнями постають різні небезпеки, у тому числі бійки, змушування вступати в різні угруповання, булінг (і особисто, і онлайн), насильницька поведінка, сексуальні домагання та озброєні напади. У короткостроковій перспективі це впливає на їхнє навчання, а в довгостроковій може призводити до депресії, тривожності та навіть самогубств. Насильство – це незабутній урок, який не має проходити жодна дитина».

У звіті наводяться численні приклади того, як діти можуть постраждати від насильства у шкільному середовищі. За останніми наявними даними ЮНІСЕФ:

  • Більше третини учнів віком від 13 до 15 років у світі зазнають булінгу(цькування), і приблизно така ж частка дітей опиняються втягнутими у бійки.
  • В Україні у 2017 році 24% дітей стали жертвами булінгу. 40% постраждалих дітей нікому про це не розповідали.
  • Третина школярів у 39 розвинутих країнах визнають, що вдаються до цькувань своїх однолітків.
  • Приблизно 720 мільйонів дітей шкільного віку живуть у країнах, де тілесні покарання у школах ще не повністю заборонені.
  • Хоча дівчата та хлопці мають однакові ризики стати жертвами булінгу, дівчата більш часто зазнають психологічного тиску, тоді як хлопці частіше страждають від фізичного насильства та погроз

Кожний другий підліток у світі зазнає насильства від однолітків у школі, - ЮНІСЕФ - bulling images ukr 1

Звіт зазначає, що насилля із застосуванням зброї у школах продовжує забирати життя. У ньому також наголошується, що у світі цифрових технологій, поширення насильницького, шкідливого чи образливого контенту стає можливим завдяки дотику до клавіші.

Представлений сьогодні звіт «Щоденний урок: #ЗУПИНИТИнасильство у школах» є складовою глобальної кампанії ЮНІСЕФ #ЗУПИНИТИнасильство (#ENDviolencе). Це також одне із завдань спільних зусиль, що мають на меті підвищити обізнаність і закликати до активних дій для того, щоб #ЗУПИНИТИнасильство у школах та навколо шкіл. Ці зусилля вживаються численними організаціями, у тому числі ЮНІСЕФ, Міністерством міжнародного розвитку Сполученого Королівства (DFID), ЮНЕСКО та іншими членами Глобального партнерства з подолання насильства проти дітей та Ініціативи ООН з освіти дівчат. У липні 2018 року Посол доброї волі ЮНІСЕФ Лілі Сінг провела перший із Youth Talk (Розмови молоді) у Південній Африці з молоддю від 13 до 19 років. В Україні серія обговорення серед молоді відбудеться у вересні – жовтні 2018 року

Кожний другий підліток у світі зазнає насильства від однолітків у школі, - ЮНІСЕФ - bulling images ukr 3

Для того, щоб зупинити насильство у школах, ЮНІСЕФ та партнери закликають до невідкладних дій у таких галузях:

  • впровадження законодавства та політики, необхідних для захисту учнів від насильства в школах;
  • посилення заходів із запобігання та реагування на насильство в школах;
  • заохочення громад та окремих осіб підтримувати учнів, коли вони говорять про насильство, а також працювати над зміною культури в школах та громадах;
  • здійснення більш ефективних та цільових інвестицій у перевірені рішення, які допомагають учням почуватися в безпеці у школі;
  • збір більш докладних даних про насильство проти дітей у школах та навколо шкіл із розподілом за різними показниками і розповсюдження інформації про дієві методи запобігання і протидії насильству.

ЮНІСЕФ закликає молодих людей у всьому світі активно виступати проти насильства у школах та навколо шкіл, і розказати нам, що вони для цього роблять і які рішення використовують, щоб #ЗУПИНИТИнасильство у школах та навколо шкіл раз і назавжди. Дізнайтеся більше на: stopbullying.com.ua та https://uni.cf/end-violence .

Джерело: ЮНІСЕФ Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *