У Республіці Білорусь відбувся ІІІ Міжнародний науково – практичний семінар «Дошкольное образование: опыт, проблемы, перспективы».

Участь у роботі семінару взяли науковці та практики з Республіки Білорусь, України та Росії.

Думка наших колег з інших країн одностайна: в Україні процес розвитку дошкільної освіти уже набув потужного і динамічного характеру.

На пленарному засіданні, присвяченому реформуванню дошкільної освіти в Україні на сучасному етапі, виступила заступник директора Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти – начальник відділу дошкільної та початкової освіти Тамара Панасюк.

У своєму виступі вона відзначила актуальність одного з нових напрямів розвитку дошкільної освіти в Україні:  «Від нового дизайну садка до нового обліку дошкільної освіти» і розповіла про позитивний досвід розвитку мережі дитячих садків в Україні та законодавчо-нормативної бази, що регламентує розвиток дошкільної освіти.

Також Тамара Панасюк розповіла про вітчизняний досвід ведення обов’язкової дошкільної освіти для дітей: аналогічна норма присутня в нормативних документах переважної більшості країн світу, і є вимогою для країн ЄС та ґрунтується на багаторічному досвіді й численних висновках науковців різних профілів (психологів, педагогів, медиків тощо).

Крім того, начальник відділу дошкільної та початкової освіти розповіла про впровадження в Україні основ пренатальної педагогіки, що сприятиме формуванню в майбутніх батьків фізичних, духовних, соціальних якостей, які є необхідною умовою створення міцної сім’ї, народження і виховання здорової дитини.

Водночас, досвідом поділилися і представники інших країн-учасників семінару. Зокрема, білоруські дошкільні навчальні заклади забезпечені рецептурою страв для організації харчування дітей, затвердженими Міністерством освіти та Міністерством охорони здоров’я, а педагоги щомісячно отримують надбавки для придбання дидактичних матеріалів або канцтоварів.

За інформацією прес-центру МОНмолодьспорту 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу