13-15 вересня 2018 року, у м. Дніпро проходив Всеукраїнський Хакатон для вчителів – «STEM: гендерночутливий підхід до навчання у школі», організаторами якого є Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» та Фонд ООН у галузі народонаселення в рамках ініціативи #ДівчатаSTEM за підтримки компаній Interpipe і SoftServe. Партнери Хакатону – ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» та компанія IT.Integrator. Інформаційний партнер – Центр нової освіти Івана Іванова.

Учасниками Хакатону стали 36 вчителів з різних міст, містечок та сіл України, які були відібрані до участі з-понад 165 претендентів.

Під час проведення Хакатону, усі учасники мали змогу відвідати:
Сесію з дизайн-мислення від Кирила Холопкіна та Романа Крижановського, представників компанії SoftServe, на якій вчились виявляти проблеми, створювати портрет цільової аудиторії та генерувати можливі рішення.

Майстер-класи від гендерного експерта Олега Марущенка на теми: «Школа крізь гендерні окуляри» та «Гендерночутливий підхід у навчанн», завдяки яким вчителі дізналися більше про гендерні підходи, що використовуються на шкільних уроках та в книжках.
Майстер-клас з якісних, структурованих та привабливих презентацій від Романа Крижановського, представника компанії SoftServe.

Як вчителі зі всієї України за три дні розробили гендерночутливі проекти для впровадження у школах - Hakaton STEM 4

Екскурсію на роботизований завод «Інтерпайп Сталь», де гості дізналися про процеси переробки та виробництва у металургії та мали змогу поспілкуватись з його працівниками та отримати знання, які можна використовувати під час проведення шкільних уроків.

На головному інженерному фестивалі країни – Interpipe TechFest 15 вересня були представлені проекти вчителів. Презентації розроблених проектів можна подивитись за посиланням.

Після активних обговорень журі було визначено команди-переможці, які посіли 1, 2, 3 місця та виграли 25000 грн, 15000 грн та 10000 грн відповідно на реалізацію своїх проектів.

Як вчителі зі всієї України за три дні розробили гендерночутливі проекти для впровадження у школах - Hakaton STEM 5

1 місце отримала команда «K.I.D», яка представила проект, що спрямований на доповнення портретів успішних науковців, портретами жінок-науковців у всіх галузях STEM за допомогою плакатів, карток, портретів та електронних даних з використанням QR-кодів про успішних жінок з описом їхньої біографії та наукових досягнень. Проект спрямований на те, щоб популяризувати STEM серед школярів та школярок, надихаючи дівчат на майбутнє в технічних сферах.

Як вчителі зі всієї України за три дні розробили гендерночутливі проекти для впровадження у школах - Hakaton STEM 1

 

2 місце посіли 2 команди – «Прямуй за сонцем» та «Хахатончики». Експертне журі вирішили об’єднати ідеї обох команд, адже вони спрямовані на одну цільову групу – вчителів – та доповнюють один одного. Проект команди «Прямуй за сонцем» – це сертифікаційна програма з гендерної чутливості для вчителів. Проект команди «Хахатончики» – це вікі-платформа для вчителів STEM-предметів, яка надає можливість обміну досвідом між колегами.

 

3 місце посіла команда «STEM-лабіринт», які розробили проект «Maker GO!» – ресурс з реальними проектами школярів та школярок, на якій діти можуть самостійно завантажувати майстер-класи, інженерні рішення та записувати відео, щоб показати, що саме вони зробили, а батьки зможуть використовувати ресурс для проведення спільного дозвілля. Ресурс представлений Facebook-сторінкою – https://goo.gl/44PNQw та дошкою на Pinterest – https://goo.gl/encU8z і спрямований на розвиток технічних навичок дітей з фокусом на дівчат.

Як вчителі зі всієї України за три дні розробили гендерночутливі проекти для впровадження у школах - Hakaton STEM 3

Усі учасники отримали подарунки, неймовірні емоції, можливість відвідати два дні Interpipe TechFest, а також безкоштовний доступ до будь-якого з курсів на платформі «Уміти вчити». Вітаємо переможців та бажаємо реалізації їхніх проектів якнайшвидше!

Надалі з реалізацією проектів-переможців будуть допомагати організатори Хакатону – Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» та Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні.

Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності» – експертна організація в Україні з відповідального ведення бізнесу та розвитку корпоративної соціальної відповідальності. Пріоритети Центру: розвиток КСВ, кар’єрних навичок серед молоді, STEM освіти і популяризація науки і технологій серед дівчат. Серед основних досягнень Центру – щорічний Конкурс кейсів з Цілей сталого розвитку, Пакт заради молоді, Карта професій й спільнота Кар’єра мрії, щорічний Форум «Бізнес і університети», проект Дівчата STEM тощо. В рамках своєї діяльності Центр співпрацює з Міністерствами, міжнародними організаціями, компаніями.

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно із Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *