З метою забезпечення єдності професійного виховання і навчання студентів, підвищення ефективності навчально-виховного процесу для студентів Львівського кооперативного коледжу економіки і права, викладач-куратор циклової комісії загальноосвітніх дисциплін  Людмила Плугіна організувала та провела захоплюючу екскурсію вуличками старого міста Лева, адже багато студентів із групи проживають в інших містах та областях України.

Під час екскурсії студенти мали змогу побачити, як кожна епоха залишила свій слід в історичних пам’ятках міста Львова, проникнутись духом міста, відчути на собі його незвичну, старовинну атмосферу. Студенти отримали чудову нагоду відвідати найзагадковіші та найромантичніші місця міста Львова, була ознайомлена з найбільш цікавими архітектурними об’єктами та історією їх формування. Студенти мали змогу відвідати Латинський Катедральний костел (XVII ст.), каплицю Боїмів (XVII ст.), костел Петра і Павла ордену єзуїтів – один із найбільших храмів Львова, Вірменський Катедральний собор (XIV-XV ст.), Домініканський собор, єдиний в Україні музей зброї, розташований у Міському арсеналі, монастир бернардинів, Чорну Кам’яницю, Львівську міську раду, пам’ятник І. Федорову, Порохову вежу, Оперний театр та інші визначні місця.

Куратор розповіла про видатних особистостей, які проживали та працювали у Львові, та їх внесок у розвиток міста та України загалом: це поети, історики, режисери, архітектори та інші.

Як зауважила куратор групи, Людмила Плугіна: « Вчорашні школярі, а сьогодні – першокурсники, які поступили в коледж, проходять певний процес адаптації до нових умов навчання та нових соціальних стосунків. Цей процес є досить складним і тривалим.

Студенти-першокурсники в перші тижні навчання відчувають задоволення від досягнення важливої мети – вступ до омріяного  навчального закладу. Вони покладають серйозні надії на те, що зможуть ефективно навчатися і, тим самим, готуватися до важливої професійної діяльності.У групі навчаються, як дівчата так і хлопці. Студенти цієї групи вже стали дуже дружні. А веселість і оптимізм притаманні  кожному студенту цієї групи. Головним завданням, вважає куратор групи ФН-18  Людмила Василівна,  є допомогти студентам нового набору  зорієнтуватися та налаштуватися на відповідне студентське життя першокурсників в нових умовах навчання та життєдіяльності через включення їх до різних видів позанавчальної діяльності,  допомогти краще познайомитись один з одним, для студентів, які приїхали з інших населених пунктів – показати місто в якому вони будуть навчатись, скоротити дистанцію в спілкуванні. Такі заходи в невимушеній обстановці,  допомагають  першокурсникам  у їхньому навчанні, позитивно впливає на процес побудови подальших стосунків з викладачами та друзями в групі, сприяє згуртованості групи, дає можливість студентам  відчути приналежність до групи,  відчути підтримку один одного».

На студентів виховна година з куратором справила незабутні враження та принесла величезне задоволення, під час якої мали змогу відкрити для себе найвідоміші пам’ятки та споруди, почути нові факти і легенди про будівлі та визначні місця старовинного міста. Роксолана Мельник, м.Жовква : «Львів – одне з найкращих міст України і Європи. Про старовинне українське місто Лева написано багато, описано події, свідками і учасниками яких були львів’яни. Львівські вулиці, як і львівські мешканці, переживали круті зміни, які дарувала їм історична доля».

Юлія Таратула з с.Галичани, Городецький район: «Львів – історичний центр України, який було внесено до списку Світової культурної спадщини Міжнародної організації ЮНЕСКО в 1998 році. У Львові знаходяться найвідоміші пам’ятки архітектури, які зберегли до сьогодні риси практично всіх історичних періодів та основних стилів мистецтва (ренесансу, готики, бароко, українського модерну, класицизму, еклектики і т.д.)».

Ігор Мошко з м.Чернігів : «Ми ходили місцями, якими колись ходили польські королі, російські царі, австрійські імператори, українські гетьмани та сучасні видатні особистості. Відчувався дух старовинного міста, в якому сильно переплелось сьогодення та минуле».

Ліля Кук з с.Запитів, Камяноко-Бузький район: «Наступний цікавий задум відбувся у Львівському театрі «Опери та балету», спорудженому в тому місці, де протікала річка Полтва, яка неодноразово рятувала життя людей в роки ІІ Світової війни. В підземеллі цього закладу відкрито кафе «Лівий берег». На старих світлинах можна побачити історію річки Полтви. Сьогодні ріка протікає під землею. Вперше згадується у Галицько-Волинському літописі у 1256 році місто Львів, яке стояло на ріці».

Тетяна Кобилецька з с.Тучне, Перемишлянський район: «Через площу Ринок перехрещуються різні квартали (єврейський, руський, католицький ,вірменський і т.д.), відчуття складалось таке, немовби ти знаходишся в атмосфері сивої давнини з усіма її таємницями. Де чути звуки магічних церковних дзвонів, запах шоколаду та запашної львівської кави сьогодення. Ця мандрівка стала для мене та моїх одногрупників фантастичною, враження – неймовірні. Багато моїх нових друзів родом не зі Львова, вони побачили таке, що аж дух перехоплювало. Я ще раз переконалась у тому, що наш Львів – найкращий та найгарніший в світі».

Студенти-першокурсники ЛККЕіП пройшлися вуличками старого міста Лева - 5 5

Скільки цікавинок ховає у собі ще Львів досі невідомо, однак студенти групи з точністю відзначили, що ця екскурсія з куратором, була далеко не останньою, до закінчення навчального закладу вони постараються пройти її до кінця.

Студентам приємно, що в такому чудовому місті в них випала честь проживати та навчатись.

Матеріал підготував Михайло Голубка, прес-секретар по роботі зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Львівського кооперативного коледжу економіки і права

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *