НТУ «ХПІ» відвідали представники Варшавської Політехніки (WUT). Візит відбувся в рамках старту магістерської програми подвійних дипломів за напрямом «Mechanical Engineering» між НТУ «ХПІ» та WUT. Триденна робоча поїздка польської делегації передбачала ряд зустрічей: з керівництвом ХПІ та координаторами проекту, студентами-учасниками програми подвійних дипломів, інше.

Варшавську Політехніку представляли координатори програми подвійних дипломів Михайло Маковський та Дмитро Самойленко. Візит розпочався з обговорення наукової співпраці вишів на зустрічі з керівництвом НТУ «ХПІ».

Проректор ХПІ Андрій Марченко відмітив важливість таких візитів, оскільки на старті програми подвійних дипломів необхідно обговорити «дорожню карту» для перших студентів-учасників цього проекту. «Дуже раді, що ми від слів переходимо до справи. Потрібно докласти максимум зусиль, щоб реалізувати цей проект. Була довга підготовка, але зараз вже є результати і хороші перспективи», — наголосив Андрій Марченко.

Координаторами проекту від НТУ «ХПІ» виступили співробітники кафедри двигунів внутрішнього згоряння — завідувач кафедри Володимир Пильов та доцент Денис Мєшков. «У цьому році набрана перша група з 14 українських студентів, які вступили на спеціальність «Енергетичне машинобудування» і вже у весняному семестрі поїдуть вчитися до Польщі. Така можливість є у студентів-магістрів не тільки нашого університету, а й інших університетів України», — розповідає Володимир Пильов. За словами Дениса Мєшкова, при вступі до магістратури на спеціальність «Енергетичне машинобудування» (спеціалізація «Двигуни внутрішнього згоряння») студенти одночасно зараховуються відразу до двох виші — ХПІ та WUT. Це дає їм можливість отримати два дипломи, а також мати доступ до бібліотечних ресурсів двох університетів, брати участь у конференціях і семінарах, отримати довгострокову навчальну візу.

Варшава & Харків: Старт програми подвійних дипломів - IMG 6970

«Зараз завершується процес узгодження навчальних планів, оскільки академічний рік у Польщі починається пізніше. Вже навесні до ХПІ приїде група польських студентів за цією програмою. Впевнені, що це довгострокове стратегічне співробітництво, в якому зацікавлені обидва виші. Поетапно, від рівня нашого проекту подвійних дипломів перейдемо до більш широкої співпраці», — сказав координатор проекту з боку Варшавської Політехніки Дмитро Самойленко.

Проректор ХПІ Геннадій Хрипунов також розповів про подальші плани розвитку міжнародного співробітництва ХПІ з Польщею: «Ми подали спільний проект програми ERASMUS + для реалізації академічної мобільності студентами молодших курсів. Це можливість для наших студентів приїхати за обміном до Польщі, а польських — до ХПІ. Важливо відзначити, що наша співпраця в науковій сфері вже розвивається досить успішно — вчені двох університетів беруть участь у конференціях університетів-партнерів, публікують спільні наукові статті, готують запити на фінансування наукових проектів. Все це забезпечує тісні контакти між вченими двох країн».

Варшава & Харків: Старт програми подвійних дипломів - IMG 7016

В рамках візиту делегація Варшавської Політехніки відвідала також генеральне консульство республіки Польща в Харкові, де були узгоджені правові аспекти навчання студентів ХПІ в Польщі.

Інформує прес-служба ХПІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *