Дослідники з’ясували, що саме приваблює молодь у сусідній країні.

Інститут публічних справ Польщі дослідив питання українських студентів у цій країні. За отриманими даними, молоді українці все частіше обирають сусідню державу для отримання вищої освіти, повідомляє Польське радіо.

За три останніх роки студентів з України там зросла з менше ніж 10 тисяч до 35,5 тисяч осіб. Причинами цьому самі українці називали порівняно невисокі витрати на життя, наявність перспективи навчання без оплати чи з пільгами в оплаті, легкість вступу та можливість знайти роботу за спеціальністю після навчання, а також добру якість освіти в цілому.

Із того, що могло б удосконалити процес навчання в Польщі для українців, студенти назвали надання стипендії, допомогу у питанні працевлаштування та забезпечення юридичних порад.

За статистикою, більшість студентів, які навчаються в Польщі, утримують батьки. Лише 9% українців планують після навчання повертатися додому. Натомість 29% хочуть переїхати в іншу країну ЄС, а 28% українських випускників хочуть залишитися в Польщі. Ще 26% студентів не знають, куди вони поїдуть.

 

 

ТСН

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *