У ЛОНДОНІ СПОРТСМЕНИ ВІДЧУВАЛИ ПІДТРИМКУ ВСІЄЇ КРАЇНИ - DSC 4214Збірна України повернулася на Батьківщину з 20-ма медалями

Київ зустрічав українських олімпійців типово лондонською погодою, але в залі офіційних делегацій аеропорту «Бориспіль» було спекотно. Героїв ігор прийшли привітати родичі, близькі, керівництво вітчизняного спорту і журналісти. Протягом двох тижнів ми переживали за наших спортсменів. І ось: пора подякувати їм за позитивні емоції, які вони подарували всій країні.

В активі українських спортс­менів на XXX літніх Олім­пійських іграх 20 медалей: шість золотих, п’ять срібних і дев’ять бронзових. І 14-е міс­це в загальнокомандному залі­ку. Багато це чи мало?

МЕДАЛЬ – РЕЗУЛЬТАТ ВАЖКОЇ ПРАЦІ

Враховуючи те, що в змаганнях брали участь понад 200 країн, принаймні, дуже достойно. Кож­на з цих медалей – результат важкої праці наших спортсменів і тренерів. Біля трапа літака їх зустрічали віце-прем’єр-міністр України – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, міністр освіти і науки, молоді та спор­ту Дмитро Табачник, голова Дер­жавної служби молоді та спорту Равіль Сафіуллін, президент На­ціонального олімпійського комі­тету Сергій Бубка, голова Комі­тету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політи­ки, спорту і туризму Павло Кос­тенко, народні депутати.

 – Хочу привітати кожного з 245 членів вашої Олімпійської спортивної дружини, тому що всі 245 – і хто завоював золоту ме­даль, і срібну, і бронзову, і хто просто здобув право представля­ти Україну – це гордість нашої держави, гордість народу, – ска­зав Дмитро Табачник, звертаючись до олімпійців. – Ви – 245 разом з вашими тренерами – представляли всі 46,5 мільйона громадян нашої держави. Ви – найкращі з кращих. Я сподіваю­ся, що це лише блискучий етап на шляху до подальших звер­шень, до подальшої кар’єри».

У ЛОНДОНІ СПОРТСМЕНИ ВІДЧУВАЛИ ПІДТРИМКУ ВСІЄЇ КРАЇНИ - олімпійців 8601КОНКУРЕНЦІЯ У СВІТОВОМУ СПОРТІ ЗРОСТАЄ

Враженнями від Олімпіади з журналістами поділився пре­зидент Національного олімпій­ського комітету України, олім­пійський чемпіон Сергій Бубка. Сьогодні, до речі, він і в скла­ді керівництва міжнародного олімпійського руху.

 – Ми приїхали з гарним на­строєм. Наші олімпійці висту­пили достойно – здобули 20 медалей за такої серйозної кон­куренції, – вважає Сергій На­зарович. – Медальна географія розширилася: близько 80 кра­їн отримали нагороди. Про де­які країни ми взагалі раніше не чули, вони не були конкурента­ми лідерам. А сьогодні ситуація змінилася. Тому треба працюва­ти, щоб зберегти наші позиції. На цих олімпійських іграх там, де ми очікували, медалі не ви­йшло, а там де лише сподівали­ся, спортсмени виявили героїзм і здобули такі бажані нагороди.

ПРО ГОПАК І ОСЕЛЕДЦІ

Найбільший врожай у Лондоні зібрали наші боксери: дві золо­ті, срібна і дві бронзові меда­лі. Це справді фантастичний ви­ступ. Тож найбільша увага була прикута саме до них.

Фанати станцювали для при­зерів гопак. Нагадаємо, що цей народний танок на олімпіаді став символом наших перемог. Традицію започаткували наші боксери, які «давали гопака» в ринзі після перемог. Крім того, кілька боксерів навіть виголило собі козацькі оселедці. Як вия­вилося, вони принесли удачу.

Наші чемпіони Василь Ломаченко, Олександр Усик і Олек­сій Торохтій одразу потрапили в облогу журналістів. «Дісталося» і призерам – Денисові Берінчику, Тарасу Шелестюку і Олек­сандру Гвоздику. До цієї компа­нії потрапив і наш олімпійський чемпіон з важкої атлетики Олек­сій Торохтій. Додому їх усіх не відпускали протягом години.

ПРЯМА МОВА

«УРА» ВЩУХЛИ, АЛЕ ЯКА ПЕРСПЕКТИВА В РІО?

Поділитися враженнями про зустріч олімпійців ми попросили народного депутата України, члена Комітету Верховної ради України з питань науки і освіти Сергія Баранова-Мохорта.

– Завжди хотів брати участь, але ніколи не був на проводах і зустрічах спортсменів з Олімпіади. Цього року це вдалося. Емоції, пов’язані з цими подіями, були народжені ще в дитинстві, коли сам займався спортом і мріяв виступати на великих аренах. На великі арени потрапити не вдало­ся, але любов до спорту залишилась.

У ЛОНДОНІ СПОРТСМЕНИ ВІДЧУВАЛИ ПІДТРИМКУ ВСІЄЇ КРАЇНИ - DSC 4527До Борисполя для зустрічі приїхало досить багато людей абсолютно різ­ного статусу. Настрій у всіх був піднесений. Щоправда, незрозумілими ви­явилися репліки окремих осіб щодо приїзду на зустріч міністрів, керівни­цтва державних служб, депутатів усіх рівнів.

Приємно було бачити щасливі обличчя спортсменів і їхніх тренерів, коли вони виходили з літака. З перших хвилин зустріч набула неформального формату: спортсменів і тренерів обнімали, підкидали, не забуваючи при цьому ловити.

На жаль, коли вона закінчилась, емоції трохи вщухли і ми поверталися до Києва, виникло запитання: «Чому в 2008 році олімпійська збірна змогла завоювати 27 медалей і посісти 11 місце в загальнокомандному заліку, а в 2012 році здобули 20 і посіли 14 місце?». Якщо не знайти відповіді і серйозно не зайнятися проблемою, що ж нас очікує в 2016 році в Ріо-де-Жанейро?

СЛОВО ГЕРОЯМ

Василь ЛОМАЧЕНКО, дворазовий олімпійський чемпіон з боксу:

– Важче встояти на Олімпі, ніж потрапити туди. Мій випадок – не виняток. Відчуття від двох перемог різні. Якщо в Пекіні я стрибав під стелю, то цьо­го разу був більш стриманим. Після перемоги в Лондоні відчув, що виконав свій обов’язок. Наступна моя мета – професійна боксерська кар’єра.

Олександр УСИК, олімпійський чемпіон з боксу:

– Підтримку всієї країни відчували і в Лондоні. Розповідають, що під час кож­ного бою коїлось якесь божевілля. Після фінального поєдинку побачив 40 не-прочитаних смс. Щодо гопака в ринзі, то я не проводив репетиції – це була повна імпровізація. В нас справді дружна боксерська команда. Ми з хлоп­цями були на всіх боях і підтримували один одного. Це дуже допомагало.

Олексій ТОРОХТІЙ, олімпійський чемпіон з важкої атлетики:

– Хотів би подякувати всім, хто прийшов нас зустріти, всім, хто уболівав біля телеекранів. Навіть на великій відстані відчувалася підтримка. Думаю, що ко­жен із нас підняв хоч на трішки дух кожного українця. Я вже й став олім­пійським чемпіоном, але мої вершини ще попереду. Тепер працюватиму над встановленням нового світового рекорду.

ДО  РЕЧІ

ДЕРЖПРОГРАМА ДЛЯ ПЕРЕМОГ У 2016-му

Виступи наших олімпійців обговорювали і на останньому засіданні уряду. Прем’єр-міністр України Микола Азаров розповів про те, як готуватимуть на­ших спортсменів для участі в наступних літніх іграх. – Ми пишаємося нашими олімпійськими чемпіонами, – сказав він. – Всіх олім­пійців: чемпіонів, медалістів, тих, хто посів почесні четверті – шості місця, тих, кого несправедливе суддівство позбавило нагород, – усіх уряд відзначить. Це моя пропозиція і я наполягаю на ній. Українські спортсмени виступили гідно. Наші хлопці й дівчата довели всім, що Україна – велика спортивна держава. Водночас очевидно, що вона має більший потенціал. Треба поліпшити умо­ви підготовки спортсменів, щоб зайняти достойне нас місце на олімпійському п’єдесталі. Останнім часом я ознайомився з нашими основними базами олім­пійської підготовки і переконався, що їм потрібна глибока модернізація. Тому ми починаємо чотирирічний цикл оновлення матеріально-технічної бази спор­ту вищих досягнень і водночас масового спорту. Доручаю МОНмолодьспорту разом з Мінфіном розробити загальнодержавну Програму підготовки до на­ступних олімпійських ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро, в Бразилії. Україна обов’язково буде серед олімпійських лідерів світу.

Дмитро ШУЛІКІН, «Освіта України» № 34

фото Максима КОРОДЕНКА і з сайта НОК України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *