У Хмельницькому національному університеті відбулась знакова подія як для Хмельниччини, так і для всієї України – 28 вересня відкрито диспетчерський пункт дахової сонячної електростанції. Це перша і єдина в Україні дахова сонячна електростанція у державному закладі освіти. Завдяки реалізації цього інноваційного проекту університет має змогу досягти повної автономії в галузі енергетики.

У Хмельницькому національному університеті відкрили дахову сонячну електростанцію - 4 2

 

Наразі в експлуатацію введено три сонячні електростанції, загальною потужністю 132,8 кВт, у перспективі – побудова ще п’яти. Це дозволить отримувати 500 кВт електроенергії власного виробництва та повністю забезпечити потреби університету в електроенергії. Крім того, науковці ХНУ розробили системи накопичення надлишку сонячної енергії, щоб використовувати її за потреби, стенди для дослідження ефективності сонячних панелей та власну метеорологічну станцію. Автоматизована система комерційного обліку електроенергії, що знаходиться у диспетчерському пункті дахової СЕС, дозволяє спостерігати за виробленням та споживанням електроенергії.

У Хмельницькому національному університеті відкрили дахову сонячну електростанцію - 3 2

На відкритті диспетчерського пункту дахової сонячної електростанції були присутні керівництво університету, представники місцевої влади та фірми, що займалася будуванням СЕС, віце-консул з політичних питань Генерального Консульства Республіки Польща у м. Вінниці.

У Хмельницькому національному університеті відкрили дахову сонячну електростанцію - 2 5

Прес-служба  Хмельницького національного університету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *