Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зазначила, що стаття 7 Закону України “Про освіту” не звужує, а збалансовує права нацменшин навчатись рідною та державною мовами. Про це Гриневич розповіла під час розгляду Конституційним судом у формі усного провадження справи за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо відповідності українській Конституції закону “Про освіту” від 5 вересня 2017 року № 2145–VIII, повідомляє “УНІАН“.

Відповідно до Конституції України, громадянам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою, чи на вивчення рідної мови у державних та комунальних навчальних закладах або через національні культурні товариства.

“Таким чином, за умови збереження гарантій для національних меншин як щодо навчання рідною мовою на певних рівнях освіти та у певному обсязі, так і щодо вивчення рідної мови на інших рівнях освіти у державних та комунальних навчальних закладах, не відбувається звуження змісту конституційного права, передбаченого у статті 53 Конституції України. Натомість стаття 7 закону про освіту збалансовує можливості вивчення мов меншин або навчання ними без шкоди для державної мови та в інтересах дітей”, – наголосила міністр.

За її інформацією, для того, щоби діти з національних меншин могли чудово володіти і рідною, і державною мовами, в Україні необхідно збалансувати в навчальному часі використання мов нацменшин та державної мови.

“Навчальний час для дітей шкільного віку обмежений, ми не можемо давати та нарощувати нескінченну кількість уроків. Ми повинні в межах навчального часу збалансувати використання і рідної, і державної мов”, – додала вона.

Джерело: 5.UA