Незважаючи на те, що на школи виділяються чималі кошти з місцевих та державного бюджетів, їх фактичний стан часто залишає бажати кращого. Кому і куди скаржитися, якщо в шкільній їдальні жахливо годують, класи розвалюються, а шкільне подвір’я перетворили в місце для вигулу собак, повідомляє    EtCetera.

На якість харчування в школі можуть скаржитися не тільки батьки або опікуни школярів, а й вони самі. Для цього потрібно скласти скаргу на ім’я директора школи.

Зараз багато навчальних закладів практикують змішану форму харчування. Це означає, що частину страв готують в їдальні, а частину привозять на замовлення вже в готовому вигляді.

Якщо їжа зі шкільної їдальні стала причиною отруєння учня, скаржитися потрібно в санітарно-епідеміологічну службу. Туди ж потрібно звертатися, якщо якість продуктів і готових страв не відповідає нормам шкільного раціону. Крім того, в департаменті освіти не завадить з’ясувати, які продукти для шкільних їдалень і в якому обсязі були закуплені. Можливо, частина з них «проходить повз» тарілок школярів.

За стан шкільних приміщень несе відповідальність директор. Це він повинен складати заявки на фінансування тих чи інших ремонтних робіт і направляти їх в департамент освіти. Ремонтні засоби включені в державну освітню субвенцію, яка щорічно розподіляється по областях. Якщо гроші не доходять до шкіл, є сенс звернутися до Міністерства освіти і науки з проханням ініціювати перевірку діяльності департаменту або адміністрації школи.

Усі запевнення директора в тому, що його влада закінчується на порозі школи, не мають ніяких юридичних підстав. Це просто відмовка, щоб нічого не робити. За стан шкільного двору відповідальність несе саме директор. І саме від нього потрібно вимагати благоустрою пришкільної території. Якщо він цей обов’язок ігнорує, слід звернутися з колективним листом до департаменту або районного відділу освіти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *