Клімкін попередив угорців: немає дороги назад щодо мови освіти.

Україна не перегляне ухвалене освітнє законодавство і не відмовиться від намірів принести “більше України” на Закарпаття.

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін в Ужгороді після зустрічі з представниками і головою товариства угорців України, повідомляє кореспондент “Європейської правди”.

“Дороги назад у нас немає, в тому числі щодо (мови) освіти”, – наголосив він.

Міністр підкреслив, що попри це, не йдеться про асиміляцію угорської меншини. “Ніхто не хоче асиміляції, ніхто не хоче щоби угорці були “менш угорцями”. Вони мають залишатися угорцями, але отримати додаткові шанси, які дає знання української мови, знання країни, в якій вони живуть”, – пояснив міністр.

Клімкін додав, що не йдеться про повне переведення освіти на українську, значна частина предметів і надалі буде викладатися угорською мовою: “Йдеться про краще викладання української мови, а також та обмеженого кола предметів українознавчого напрямку”.

Павло Клімкін також наголосив, що вважає неправдивими думки про просування антиугорських настроїв в Україні. “Є міфологія щодо антиугорьких настроїв на українських каналах. Я пояснив, що це за визначенням не так”, – переповів він хід розмови під час зустрічі з представниками угорської меншини.

4 жовтня Верховна рада у першому читанні схвалила законопроект про державну мову в Україні.

Голова МЗС Угорщини Петер Сійярто різко розкритикував мовний закон, заявивши, що він є частиною антиугорської кампанії в Україні. Сійярто пообіцяв не знімати “блокаду” євроінтеграційних прагнень України.

Українська Правда

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

2 коментар до “Україна не перегляне ухвалене освітнє законодавство”
  1. Климкин разве принимает какие-то изменения в законодательстве? Нет. Утверждает их? Тоже нет. Говорит то, что требует Порошенко- и не более. Но- недолго осталось, что Климкину, что его шефу. Каких-то несколько месяцев. А, может, и того меньше.
    Скорее бы…

  2. Угорщина хоче нам диктувати, як нам жити. Ми ще повинні спитати Угорщину за криваву розправу з Карпатською Україною. Теперішня Україна — вже не тільки Карпатська!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *