За ініціативи студентського активу та Центру культури та виховання студентів в Уманському НУС пройшла зустріч-презентація твору Петра Солтиса «370 днів у камуфляжі (записки артилериста)».

Автор пережив реальні моменти тяжкого життя воїна України.
Цінність книги полягає не лише у правдивості викладеного матеріалу, а й у тому, що вона пропущена через серце. Біль, страждання, боротьба хороброго воїна, який стояв перед студентами, ще не вщух, і досі проглядається в його очах. Тож окремі моменти короткої оповіді про будні, які довелося пережити солдату Збройних сил України, викликали сльози на очах присутніх в аудиторії студентів і викладачів.

Петро Солтис розповів, як нелегко воїнам повертатися до буденного життя, які фізичні та психологічні вади переслідують їх удома, як тяжко звикати після пережитого до мирного соціуму, що часто буває байдужим. Бруно Ясенський писав: «Не бійся ворогів – у гіршому випадку вони можуть тебе вбити. Не бійся друзів – у гіршому випадку вони можуть тебе зрадити. Бійся байдужих – вони не вбивають і не зраджують, але тільки з їхньої мовчазної згоди існують на землі зрада і вбивство». Автор закликав усіх присутніх до небайдужості, адже своєю кров’ю поплатилися за рідні землі наші солдати. Тож маємо цінувати сьогодення: не йти війною проти закону, а словами та вчинками, крок за кроком, робити все можливе для прийняття законів проти війни.

В Уманському НУС відбулася презентація книги «370 днів у камуфляжі (записки артилериста)» - DSC 0391

Петро Солтис відповів на безліч питань студентів, яких хвилювало: «Чи зустрічається він з побратимами?»; «Чи не тяжко жити в сьогоденні з спогадами про воєнні дні?»; «Як ставиться влада до його видання?» тощо. Правдиві відповіді автора примушували закохуватись у цю славну людину, яка своє життя хотіла віддати за нас з вами, захищаючи Батьківщину від ворогів. Адже той хто не любить своєї країни, як казав колись Д. Байрон, нічого любити не може.

В Уманському НУС відбулася презентація книги «370 днів у камуфляжі (записки артилериста)» - DSC 0384

За матеріалами прес-центру Уманського НУС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *