0 2461
Google і Apple готові брати на роботу людей без вищої освіти 28 Жовтня, 2018 Педагогічна Преса

Ті часи, коли без диплома про вищу освіту не було ніяких шансів влаштуватися на хорошу роботу, схоже, йдуть в історію. Нову тенденцію на ринку праці задають найбільші в світі IT-гіганти.

Освіта – це один з найважливіших факторів при подачі заяви при влаштуванні на роботу. Однак, відомі світові компанії вважають, що пора закінчувати з цією дискримінацією.

Google і Apple готові брати на роботу людей без вищої освіти

Такі успішні компанії, як Google, Apple і IBM прийняли рішення виключити вищу освіту зі списку вимог при прийомі на роботу. У Силіконовій долині вважають що диплом ВНЗ вже давно не вважається гарантією професіоналізму або освіченості здобувача, а вимоги мати вищу освіту – це застарілі стереотипи і справжнісінька дискримінація.

Особистий досвід IT-гігантів показує, що головними умовами повинні бути компетенція кандидатів на певну посаду, а також бажання вчитися новому і розвиватися разом з компанією.

 

У Google, наприклад, заявили, що люди без освіти не гірше справляються з тестовими завданнями при співбесіді, ніж ті, хто витратив 4-6 років, навчаючись в університетах.Тому, з недавніх пір наявність диплома тут зовсім не є вирішальним фактором при розгляданні резюме.

 

А в IBM зізналися, що близько 15% всіх співробітників компанії взагалі не мають профільної освіти, і такі люди іноді більш відповідальні і ініціативні, ніж їх освічені колеги.

 

Apple теж вирішила підхопити нову тенденцію, і пункт “вища освіта” вже відсутній в списку вимог при прийомі на роботу в компанію, засновану багато років тому Стівом Джобсом і яка займає лідируючі позиції на ринку технологій.

Серед 15 компаній, які вирішили боротися з цією, на їхню думку, дискримінацією, присутні також найбільші страхові компанії, готелі, торгові мережі та багато інших.

Думка експертів

Втім, експерти налаштовані з цього приводу досить скептично. Вони вважають, що дана тенденція підходить для компаній, пов’язаних з виробництвом технологічних продуктів і наданням деяких видів послуг, і зовсім не годиться для сфери освіти, медицини, кулінарії і багатьох інших галузей. Освіта, вважають фахівці, була, є і буде найважливішим критерієм оцінки здобувача.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *