Ті часи, коли без диплома про вищу освіту не було ніяких шансів влаштуватися на хорошу роботу, схоже, йдуть в історію. Нову тенденцію на ринку праці задають найбільші в світі IT-гіганти.

Освіта – це один з найважливіших факторів при подачі заяви при влаштуванні на роботу. Однак, відомі світові компанії вважають, що пора закінчувати з цією дискримінацією.

Google і Apple готові брати на роботу людей без вищої освіти

Такі успішні компанії, як Google, Apple і IBM прийняли рішення виключити вищу освіту зі списку вимог при прийомі на роботу. У Силіконовій долині вважають що диплом ВНЗ вже давно не вважається гарантією професіоналізму або освіченості здобувача, а вимоги мати вищу освіту – це застарілі стереотипи і справжнісінька дискримінація.

Google і Apple готові брати на роботу людей без вищої освіти - 5bd4127b3fa7c

Особистий досвід IT-гігантів показує, що головними умовами повинні бути компетенція кандидатів на певну посаду, а також бажання вчитися новому і розвиватися разом з компанією.

 

У Google, наприклад, заявили, що люди без освіти не гірше справляються з тестовими завданнями при співбесіді, ніж ті, хто витратив 4-6 років, навчаючись в університетах.Тому, з недавніх пір наявність диплома тут зовсім не є вирішальним фактором при розгляданні резюме.

 

А в IBM зізналися, що близько 15% всіх співробітників компанії взагалі не мають профільної освіти, і такі люди іноді більш відповідальні і ініціативні, ніж їх освічені колеги.

 

Apple теж вирішила підхопити нову тенденцію, і пункт “вища освіта” вже відсутній в списку вимог при прийомі на роботу в компанію, засновану багато років тому Стівом Джобсом і яка займає лідируючі позиції на ринку технологій.

Google і Apple готові брати на роботу людей без вищої освіти - 5bd41296865d1

Серед 15 компаній, які вирішили боротися з цією, на їхню думку, дискримінацією, присутні також найбільші страхові компанії, готелі, торгові мережі та багато інших.

Думка експертів

Втім, експерти налаштовані з цього приводу досить скептично. Вони вважають, що дана тенденція підходить для компаній, пов’язаних з виробництвом технологічних продуктів і наданням деяких видів послуг, і зовсім не годиться для сфери освіти, медицини, кулінарії і багатьох інших галузей. Освіта, вважають фахівці, була, є і буде найважливішим критерієм оцінки здобувача.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *