10-річний Кирило переміг в регіональному конкурсі NASA і тепер збирається боротися за світову першість з космічного моделюванняУ Дніпрі третьокласник зібрав модель космічного апарата, призначеного для збирання орбітального сміття. Розробку 10-річний Кирило Благодаров спочатку спроектував в 3D-програмі, після чого зібрав її з конструктора Lego. Однак це не всі досягнення, якими може похвалитися юний винахідник – недавно він переміг в регіональному конкурсі NASA і тепер збирається боротися за світову першість з космічного моделювання. Інформує Сьогодні.

Зайнятості третьокласника можна тільки позаздрити – хлопець щодня дає інтерв’ю, розповідаючи про свою розробку, і знімається в наукових програмах. Крім того, хлопчик знявся у відеоролику, який буде представлений на конкурс NASA Space Apps Challenge.
У Дніпрі школяр розробив модель апарату для прибирання орбітального сміття - 866549 main

“По всьому світу відбирають 200 переможців. Команди, до складу яких виходить від трьох до п’яти чоловік, готують свої 30-секундні ролики, які будуть представлені NASA. Компанія їх розгляне, вибере 50 кращих, а вже згодом з них відберуть шістьох фіналістів, які поїдуть до США на космодром Кеннеді”, – розповів “Сьогодні” батько хлопця Андрій Благодаров.

Захоплюватися космосом школяр почав кілька років тому. Коли його однолітки віддавали перевагу комп’ютерним іграм, Кирило збирав з конструктора різні деталі. А ось займатися космічної інженерією хлопець почав всього рік тому.
У Дніпрі школяр розробив модель апарату для прибирання орбітального сміття - 866548 main 1
 

“Він завжди був небайдужий до космосу і зірок. Читав багато літератури на цю тему, і якось його зачепила фраза: “Люди не зможуть літати в космос, якщо не приберуть сміття”. Він схопився за цю тему. Я допомагав йому підбирати інформацію, і з’явилася ідея створити апарат, який міг би прибирати це сміття, – зазначив батько юного генія.

Сама ж робота над космічним сміттєзбиральником почалася з того, що Кирило розробив на комп’ютері 3D-модель проекту літального апарату.

“Ми вирішили, навіщо вигадувати велосипед, і взяли кілька базових моделей і переробили їх. Придумали контейнер для збирання сміття – з ним у нас виникли проблеми зі швидкістю його закриття. Ми підбирали шестерінки, розраховували коефіцієнт передачі. Потім написали програму. Методом проб і винятків домоглися такого ефекту. Розробкою ми займалися два-три місяці”, – зазначає керівник IT-школи “Айтішка” Денис Гріченко.

Сам же Кирило своїм проектом намагається не допустити забруднення орбіти. Адже, за словами хлопця, через 50 років люди не зможуть відправляти в космос супутники через те, що орбіта буде засмічена.
У Дніпрі школяр розробив модель апарату для прибирання орбітального сміття - 866551 main

“У навколоземних орбітах багато космічного сміття, і є тільки передбачувані проекти, які зможуть це сміття повномасштабно прибирати. Я подумав і вирішив, що мені хочеться допомогти людству прибрати це сміття. Вже потім я розробив модель пілотованого сміттєзбірника космічного базування. У нього є багато способів прибирання, такі як: маніпулятор, мікросупутник, звичайні і іонні лазери, а також гарпун і сітка”, – пояснив юний винахідник.

 
Джерело: Сьогодні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *