11 вересня в МОНмолодьспорту відбулося засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення заходів на 2012-2013 роки у зв’язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії.

У засіданні взяли участь заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський, заступник міністра культури Тимофій Кохан, голова Чернігівської обласної державної адміністрації, заступник голови Оргкомітету Володимир Хоменко, директор Українського інституту національної пам’яті Валерій Солдатенко, завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України Національної академії наук Олександр Лисенко, відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій Ярослав Жилкін і начальник відділу Державного комітету  телебачення і радіомовлення Людмила Пащенко.

Під час зустрічі обговорювалися питання стану виконання розпорядження Кабінету Міністрів від 25 квітня 2012 р. № 235 «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії».

Заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський повідомив, що, зважаючи на комп’ютерізацію та інтернетизацію сучасного суспільства, при подальшому відпрацюванні методичних рекомендацій, важливо врахувати та розробити їхні електронні варіанти. Як запевнив Борис Жебровський, це дасть змогу ефективніше поширювати інформацію про трагедію у місті Корюківка, велика частина деталей якої, до цього часу маловідома навіть історикам нашої країни.

Голова Чернігівської ОДА Володимир Хоменко наголосив на важливості належного фінансування програми, зокрема, на виділенні близько 50 млн. грн. на спорудження у місті Корюківка Меморіального комплексу з ушанування пам’яті жертв німецько-фашистських загарбників. З цієї метою, він запропонував залучити до активної співпраці Міністерство фінансів.

Водночас, заступник міністра культури Тимофій Кохан подякував керівництву Чернігівської облдержадміністрації за проведені заходи, спрямовані на збір та розповсюдження інформації щодо трагедії та зауважив, що сьогодні вкрай важливо створити «потужний інформаційний комплекс, який би мав і туристичне, і виховне значення».

Завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України Олександр Лисенко прозвітував про роботу Інституту щодо інформування громадськості про трагічні події вересня 1943 року, видання інформаційних і методичних збірників, брошур, підготовку низки статей на тему Великої Вітчизняної війни. Також Олександр Лисенко розповів про необхідність опрацювання німецьких архівів за кордоном та усного збору історичних відомостей.

Підсумовуючи виступи присутніх, Борис Жебровський зауважив: «Все, що я сьогодні прочитав і почув, говорить про те, що завдяки  зусиллям чернігівців зроблено чимало. Це дуже важливо, щоб те, що робить чиновник – робилося з душею. Міністерство теж до цього долучилося. Мені здається, що з кожним роком люди все більше переймаються необхідністю вшанування пам’яті трагічних подій Великої Вітчизняної війни. Тому цю тему треба й надалі популяризувати, більше звертатися й до засобів масової інформації».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу