Одним із таких об’єктів стали ясла-садок №6 на вул. Академіка Богомольця, 15. Як розповіла заступник голови Адміністрації Новобаварського району Олена Жученко, спочатку в дитячому садку замінили 18 дверей і 186 вікон, відремонтували укоси, а після цього утеплили зовні будівлю басейну, замінили труби водовідведення, водо- та теплопостачання, електропроводку і встановили на даху 15 сонячних колекторів. З їх допомогою здійснюється підігрів води для басейну і душа. Всі роботи були закінчені в серпні 2018 року.

Також гостям показали Харківську загальноосвітню школу №153 (вул. Миколи Бажана, 4), яка пройшла термодернізацію в рамках співпраці з GIZ. Там були повністю замінені вікна, будівля утеплена панелями з оцинкованого металу з полімерним покриттям, утеплені цокольний та підвальний поверхи, проведена гідроізоляція фундаменту. За оцінками фахівців, такі заходи знижують витрати на опалення на 50-60%.

Як повідомила Олена Жученко, дійсно, в минулому опалювальному сезоні на опалення школи було використано на 80 гігакалорій менше, ніж до того. У перерахунку на діючі тарифи економія склала 127 тис. грн.

«У Новобаварському районі впродовж останніх двох років проводиться цілеспрямована робота з підвищення енергоефективності бюджетних будівель та установ. Завдяки підтримці міськради, в установах освіти було замінено 85% вікон, або близько 2 тисяч одиниць. Залишається замінити 280 вікон у технічних приміщеннях. На сьогодні у нас утеплені вісім об’єктів, ще п’ять знаходяться в процесі. Ми вже бачимо позитивні результати від цієї роботи, тому займатимемося нею і далі», – зазначила Олена Жученко.

Прес-служба Харківської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *