Наприкінці минулого тижня відомий перекладач, поет, літературний критик, заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха завітав до Запорізького національного університету в рамках робочої поїздки до Запоріжжя. Для студентів гуманітарних спеціальностей він прочитав публічну лекцію «Данте. Світ. Україна». Задля обговорення питання розвитку науки у вищій школі на зустріч із Максимом Стріхою завітали ректори, проректори з наукової роботи, керівники науково-дослідних частин, керівники аспірантур і докторантур, керівники лабораторій, завідувачі кафедр вищих навчальних закладів міста Запоріжжя й області. Участь у заході взяв також заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Едуард Гугнін. Модератором заходу виступив ректор ЗНУ Микола Фролов.

На початку зустрічі Максим Віталійович окреслив поточну ситуацію, котра пов’язана зі станом науки як такої. «До 2014 року наука не була пріоритетом для української влади. Лише останні чотири роки, попри те, що в країні тривають бойові дії, представники влади приділяють час певним законодавчим і методичним базам для розвитку саме науки. Отже, наша зустріч буде побудована у форматі діалогу, мені цікаво і потрібно знати проблеми науковців, котрі працюють у вишах», – зазначив Максим Стріха.

Основними питаннями зустрічі стали такі, як перспективи розвитку українського академічного університету, ключові блоки тем про Національну Академію, Національну Раду, Національний фонд досліджень. Йшлося на заході і про ухвалення Постанови про атестацію наукових кадрів в університетах. Максим Стріха зазначив також, що в державі продовжуватиметься конкурсний потік як джерело фінансування, а незабаром стартуватиме ще один конкурс – за пріоритетами Горизонту, роботи в консорціумах тощо. Гість закцентував увагу і на соціогуманітарному складнику, розповів про підписання угод з підприємствами як навичку, котра виявилася досить корисною в новий час.

Що ж зробити, щоб університети стали локомотивами в нашій державі? Відповіді на це питання звучали у кількох площинах. Зокрема, йдеться про внесок територіальних громад і регіонів у розвиток наукової галузі. Звичайно, мають розвивати свої наукові школи й самі виші. Ректор ЗНУ Микола Фролов у цьому контексті відзначив, що розділити цю ношу, безперечно, мають і власники різного рівня підприємств.

Максим Стріха поділився інформацією про Стратегію інноваційного розвитку Україну, над якою нещодавно працювала безпрецедентно масштабна робоча група за участю головних стейкхолдерів. Наостанок гість як співголова української нацкомісії з питань правопису розповів про важливе й актуальне питання затвердження його нової редакції.

 

Прес-служба ЗНУ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *