Якщо дитина не хоче йти в школу після канікул, можна спробувати її «надихнути» мирним шляхом. У багатьох дітей така проблема не виникає, бо вони встигли скучити за однокласникам. Їм цікаво, хто і де побував під час відпочинку, чим займався. Але якщо дитина все ж вередує, не хоче йти до школи, можна, наприклад, запропонувати купити  щось нове з канцтоварів. Щось, що їй дуже подобається і що вона може використовувати в навчанні. Такі приємні моменти можуть допомогти, особливо маленьким дітям.

При цьому психологи зазначають, що загалом батьки можуть допомогти дитині адаптуватися до школи , зробити цей перехід менш стресовим.

Обов’язкове дотримання режиму дня: дитина лягає спати й піднімається в звичний для неї час, приймає їжу в призначені години, проводить обов’язкові гігієнічні процедури.

Повноцінне харчування. Жодних “канікулярних” солодощів: лимонадів, цукерок, печива, шоколадок. Осінь – пора горіхів, але обережно з їхньою кількістю, щоб уникнути алергії.
Зробіть основний акцент на вживанні здорової їжі: фрукти й овочі, різноманітність м’ясних і рибних страв допоможуть дитині поповнити необхідний запас вітамінів і мікроелементів.

Переконайте вашого малюка, що основний напій – це вода, а вже бажаний і звичний бутерброд можна зробити кориснішим, якщо замість ковбаси покласти на нього авокадо.
Не звертайте увагу на погану погоду: більше часу проводьте з дитиною на повітрі.

Дощ, злива, вітер, сніг – неважливо. Вчіть дитину дружити з погодою. Вважають, що, бігаючи, стрибаючи та “провітрюючи мізки”, дитина відпочиває, загартовується, запасається здоров`ям.

Заохочуйте її інтерес до спорту, до походу на природу. Хоча основне завдання школяра на канікулах – виспатися й відпочити, але про довгі прогулянки пішки й на велосипедах, плаванні в басейнах не варто забувати.

Мотивуйте дитину розширювати свій кругозір. Окрім списку “на канікули”, корисно почитати книжки й журнали на улюблені теми, повирішувати кросворди, пограти в настільні ігри, позмагатися з Дідом Соробаном у рішенні найцікавіших завдань, відчути смак перемоги при вирішенні соробанівських прикладів.

Різноманітність не тільки фізичних, а й пізнавальних навантажень забезпечить вашій дитині розумовий комфорт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *