Цього року в Україні втретє проведуть конкурс професійної майстерності WorldSkills Ukraine – найвідоміші в світі змагання з робітничих професій. У них беруть участь учні та студенти закладів професійної і вищої освіти, кваліфіковані робітники та фахівці віком від 18 до 22 років.
Всеукраїнський етап конкурсу відбудеться 27-29 листопада у Києві. Він проводитиметься за 7 компетенціями:
  • кулінарне мистецтво
  • перукарське мистецтво
  • технології моди
  • зварювальні роботи
  • електромонтажні роботи
  • слюсарні роботи
  • підйом та транспортування вантажів
«Наразі змагання WorldSkills об’єднують понад 70 країн світу. Перемога на державному рівні відкриває можливість для молодих фахівців взяти участь у світовому чемпіонаті WorldSkills International, який зараз є наймасовішим професійним змаганням. Водночас для нас проведення конкурсу є дуже важливим в контексті професійної орієнтації молоді, впровадження в систему української профосвіти кращих міжнародних напрацювань», – розповів заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.
Варто відзначити, що цього року WorldSkills Ukraine, організатором якого є Міністерство освіти і науки, отримає наймасштабнішу фінансову підтримку роботодавців. Зокрема, це передбачено Меморандумом про співпрацю, який 5 листопада 2018 року підписали заступник Міністра Павло Хобзей та Голова Федерації роботодавців України Дмитро Олійник.
«Суттєве збільшення фінансування конкурсу з боку роботодавців дозволить нам значно покращити умови проведення змагань. Наприклад, команди учасників за різними компетенціями цього року не будуть «розкидані» за різними локаціями по місту, а всі змагання проводитимуться в одному приміщенні. Його розділять на майданчики відповідно до компетенцій. Ми давно хотіли втілити цю ідею, однак вийшло тільки зараз, коли матимемо необхідну підтримку», – відзначив Павло Хобзей.
Він додав, що в документ також закладені інші важливі напрями співпраці між Міністерством та роботодавцями. Це, зокрема, розвиток державно-приватного партнерства, упровадження дуальної форми навчання, аналіз стану профосвіти, підготовка пропозицій щодо її реформування, створення професійних та освітніх стандартів, відповідних нормативно-правових актів тощо.
«Ми виходимо на новий рівень співпраці. Адже неможливо здійснити модернізацію професійної освіти без участі роботодавців, саме вони визначають вимоги для підготовки кадрів, які ми для них навчаємо», – підкреслив заступник Міністра.
Прес-служба Міністерства освіти і науки України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу