Нещодавно на базі Вінницького національного технічного університету відбулось засідання Президії Ради проректорів з наукової роботи закладів вищої освіти та директорів наукових установ Міністерства освіти і науки України.

Участь у заході взяли заступник Міністра МОНУ Максим Стріха, генеральний директор директорату науки МОНУ Дмитро Чеберкус, директор департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування МОНУ Андрій Шевцов, керівний склад департаменту науково-технічного розвитку Міністерства, а також керівники Вінницької області та міста.

До ВНТУ прибули представники 24 закладів вищої освіти. Засідання провів голова Ради, проректор з наукової роботи Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» Михайло Ільченко.

До участі також були запрошенні проректори з наукової роботи закладів вищої освіти Вінницького регіону.

Подібний захід проводився вперше у Вінницькій області і мав величезне значення для активізації діяльності ЗВО щодо розробки та формування регіональних науково-технічних та інноваційних програм з реалізації пріоритетних напрямів інноваційної діяльності, розвитку інноваційної інфраструктури, сприяння ефективного кадрового забезпечення для високотехнологічного розвитку, включаючи підвищення якості технічної освіти та її відповідності сучасним світовим тенденціям і вимогам.

Не випадково цей захід відбувся саме на базі ВНТУ, який відомий своїми науковими та освітянськими здобутками не тільки в Україні, але і далеко за її межами.

Відкрили засідання вітальним словом ректор ВНТУ Володимир Грабко, заступник Міністра МОНУ Максим Стріха, голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник, заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Ігор Івасюк, Голова Ради проректорів Михайло Ільченко.

У своїй промові Максим Стріха наголосив:

«Очевидним є той факт, що майбутнє України залежить від того, яким буде розвиток науки в нашій державі. Всі ми розуміємо і віримо, що університетська наука є тим сегментом національної науки яка покликана показати позитивну динаміку, дати швидкі, правильні та ефективні відповіді на виклики, які ставить перед нами час. Також це і найвищий ступінь інтеграції в загальносвітові процеси, які відбуваються сьогодні в науці. Зокрема, інтеграція до європейського дослідницького простору це не просто гасло, а практичні справи, адже наші науковці беруть участь у значній кількості міжнародних наукових проектів і, врешті, це значні кошти, які залучаються в українську науку».

Далі в презентації наукових досягнень ВНТУ проректор з наукової роботи Сергій Павлов перш за все зробив наголос саме на результати молодіжної науки та підтримки молодих науковців університету.

Питання, які розглядалися на засіданні сьогодні є край важливими для освітянської та наукової спільноти і були пов’язані із обговоренням Порядку проведення державної атестації закладів вищої освіти у частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності (доповідач – Максим Стріха), питань системи присудження наукових ступенів в Україні (доповідач – Андрій Шевцов), а також випуску другого видання збірника інноваційних розробок закладів вищої освіти України (доповідач – Михайло Ільченко).

Протягом розгляду всіх цих питань відбулась жвава дискусія та обговорення.

В рамках засідання Президії Ради проректорів з наукової роботи закладів вищої освіти та директорів наукових установ Міністерства освіти і науки України відбулася виставка інноваційних розробок Вінницького національного технічного університету. Було представлено більш як 50 інноваційних розробок науковців нашого університету.

Проректор з наукової роботи ВНТУ Сергій Павлов провів презентацію вишу «Наукова діяльність Вінницького національного технічного університету. Молодь – рушійна сила розвитку та наукового прогресу України». Він перш за все зробив наголос саме на результати молодіжної науки та підтримки молодих науковців університету.

Для учасників засідання зорганізували екскурсію в культурно-мистецький та просвітницький центр ВНТУ. Експозиції Центру представила професор, заслужений працівник народної освіти, директор ЦКіВС Тамара Буяльська. Роботи, які представлені в Центрі викликали справжнє захоплення у науковців, які не очікували побачити на базі технічного закладу такої культурної спадщини робіт митців.

Є сподівання, що результати цього засідання будуть новим поштовхом для підвищення ефективності науково-технічної діяльності ЗВО та підготовки висококваліфікованих фахівців на рівні світових стандартів.

.За інформацією прес-центру ВНТУ