Розширення мережі навчально-практичних центрів (НПЦ) з будівельних професій, забезпечення їх витратними матеріалами, оновлення навчального контенту, підвищення кваліфікації майстрів-практиків, тренінги від профільних фахівців. Усе це передбачає Меморандум між МОН та промисловим підприємством “ЗІП”, який підписали заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей з представником компанії Євгенієм Бурханом.

Партнери також домовилися розробити спільний інтернет-ресурс, на якому усі зацікавлені стейкхолдери могли б обмінюватися досвідом реалізації проектів, тематичними матеріалами, на кшталт презентацій чи навчальних фільмів.

“Українська професійна освіта зараз зіштовхується з низкою проблем. Передусім це низька популярність робітничих професій, а від цього ми маємо і невелику кількість вступників до закладів профосвіти. Попри це, роботодавці дедалі частіше долучаються до створення навчально-практичних центрів. Адже це є інвестицією у спеціаліста, який у майбутньому прийде працювати до них на підприємство”, – зазначив Павло Хобзей.

Він додав, що співпраця МОН з роботодавцями сприяє розвитку профосвіти в Україні. Зокрема, Міністерство разом з дослідниками ЕТF (Європейська навчальна фундація) провело опитування серед адміністрацій закладів профосвіти, яке показало, що понад 60% закладів найбільш зацікавлені у проходженні практики їх учнями на підприємствах, а 44% співпрацюють із бізнесом для того, щоб забезпечити працевлаштування випускників.

Окрім цього, респонденти зазначили, що державно-приватне партнерство позитивно позначилося на їхній роботі.  Серед інших питань, на які вони відповідали – юридичне, фінансове і соціальне партнерство, а також перешкоди на шляху до співпраці у межах державно-приватного партнерства.