Кілька важливих профорієнтаційних проектів утілили днями в життя представники Запорізького національного університету. Йдеться про триденний щорічний обласний захід «Ярмарок освіти», який цього року об’єднав XХ міжрегіональну спеціалізовану виставку навчальних закладів «Абітурієнт-2019» і ІX спеціалізовану виставку «Освіта за кордоном», та традиційний осінній День абітурієнта ЗНУ. Під час «Ярмарку освіти» представники ЗНУ ознайомили майбутніх абітурієнтів із переліком освітніх послуг, науковою, міжнародною та ін. діяльністю. Увагу майбутніх абітурієнтів привертали і сучасні фотозони, одна з яких – великий студентський квиток – дала можливість абітурієнтам відчути себе студентами ЗНУ.

Масштабний профорієнтаційний захід, який зібрав у Запорізькому національному університеті майже 500 старшокласників і студентів коледжів, закладів профтехосвіти із Запоріжжя й області, – День абітурієнта – став своєрідним стартом вступної кампанії-2019. Усі охочі на його початку мали змогу пройти професійно орієнтовані тести на базі кількох комп’ютерних класів. Неабияке зацікавлення серед присутніх викликав виступ директора Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Марини Горбенко-Хвастунової, яка розповіла про основні нововведення, пов’язані із вступною кампанією. «Чинною залишається вимога про обов’язкове проходження для всіх вступників, включно тих, які навчаються у коледжах, ЗНО з української мови та літератури і про те, що кожен має обрати між предметами історія України чи математика. Водночас абітурієнти можуть здавати максимум чотири ЗНО», – відзначила Марина Михайлівна. Абітурієнти також мали нагоду поспілкуватися з ректором Запорізького національного університету Миколою Фроловим та ректором Запорізької державної інженерної академії Віктором Банахом.

Екофлешмобом з висадження нащадків Запорізького дуба завершився День абітурієнта у ЗНУ - ZNU vstup 2

На абітурієнтів чекала також інтерактивна гра в форматі «Open space», виступ гітарного дуету, а ще – висадження дерев-нащадків знаменитого Запорізького дуба. Учні й учителі також приєдналися до цього екофлешмобу. Наприклад, саджанці передали до школи № 14.

 Екофлешмобом з висадження нащадків Запорізького дуба завершився День абітурієнта у ЗНУ - ZNU vstup 3

Для довідки

Виставковий майданчик під час виставки «Абітурієнт-2019» об’єднав Запорізький національний університет із коледжами – Економіко-правничим і Торговим та Запорізьку державну інженерну академію, яка 1 січня 2019 року приєднається до ЗНУ як Інженерний інститут із чотирма факультетами і коледжами – Гідроенергетичним і Металургійним. Тож під час вступної кампанії-2019 абітурієнти, які зробили вибір на користь ЗНУ, вступатимуть до ЗВО, на 18 факультетах якого успішно здобуватимуть професії, затребувані на ринку праці, близько 16 тисяч студентів. Відтак, об’єднання ЗНУ і ЗДІА може слугувати прикладом того, як заклади вищої освіти єднаються задля вирішення важливих питань і надання ще більш якісних освітніх послуг.

Екофлешмобом з висадження нащадків Запорізького дуба завершився День абітурієнта у ЗНУ - ZNU vstup 4

Прес-служба ЗНУ