Нещодавно представники юридичного факультету ЗНУ взяли участь у тренінгу Агентства США з міжнародного розвитку в співпраці з Управлінням ООН по боротьбі із злочинністю та наркотиками, Школою права Університету ім. Вашингтона і Лі. Захід відбувся за підтримки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого на тему «Підвищення якості викладання питань етики та доброчесності для правників». До речі, цей проект триває в рамках глобальної ініціативи ООН «Освіта задля справедливості» на базі АПрНУ (м. Харків).

Онлайн-модулі з етики та доброчесності презентували: професор Томас Спіді Райс і фахівець із питань запобігання злочинності та кримінальної юстиції Управління ООН по боротьбі із злочинністю та наркотиками С. Горовіц. Учасники обговориЛи з фахівцями концептуальну основу курсу, питання юридичної етики та універсальних цінностей для правників, а також проблеми етики лідерства, плюралізму моральних оцінок, чесності, викликів морального вибору юристів, стратегії та гендерні аспекти етики, моральності і добросовісності журналістів, державних службовців, підприємців.

Представники юридичного факультету ЗНУ разом зі студентами з Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, викладачами з Донецького національного університету й Ужгородського національного університету у складі малих робочих груп на прикладі модулю «Проблеми етики та доброчесності юристів-лідерів», «Моральності і добросовісності державних службовців» визначили напрями адаптації та інтеграції цього курсу до наявних навчальних планів університетів. Вони розробили авторську презентацію цих модулів, що супроводжувалося взаємним обміном досвідом між студентами та викладачами. Кожна зі сформованих малих робочих груп надалі запропонувала своє бачення концептуальної основи опрацьованих ними модулів, ключові положення якого у порядку дискусії обговорювалося усіма учасниками тренінгу під керівництвом проф. Томаса Спіді Райса.

Для довідки

Участь правничої школи Запорізького національного університету в роботі зазначеного тренінгу стало черговим заходом реалізації наукових досліджень з питань службового права і забезпечення ефективності та результативності реалізації положень Закону України «Про запобігання корупції», процедур міжнародного співробітництва у рамках проекту USAID «Нове правосуддя», а також вдосконалення навчального плану юридичного факультету, відповідно до сучасних тенденцій розвитку ринку праці правників. Представники юридичного факультету активно співпрацюють з координаторами проекту USAID «Нове правосуддя»: професор Томас Спід Райс, експерт від ООН пані С. Горовіц, керівництвом Національної академії правових наук України та й іншими організаторам відповідних тренінгів в напрямку збагачення педагогічних навичок та обміну релевантним досвідом.

Прес-служба ЗНУ