Найбільшу мудрість у ситуації проявив школяр.

У столичній школі №174 між вчителькою молодшої школи та мамою другокласника стався конфлікт через “татуювання”, яке дитина намалювала ручкою, йдеться у сюжеті “Сніданку з 1+1”.

“Вона покликала мого сина і схопила його за зап’ястя, почала задирати кофту і в дуже гнівному стані показувати малюнки, які були на зап’ясті, і казати, що це неприпустимо в школі малювати. Я стала на захист своєї дитини, сказала, що в мене теж є татуювання. Вважаю, що це нормально”, – розповіла мати школяра Рита.

Після цього вчителька почала сварити і Стаса, і його маму у присутності інших дітей.

“Почала вчителька казати мені, що вона ще не бачила такої жахливої мами, що це взагалі неповага до школи, що школа – це храм знань. Що це ганебна в мене поведінка”, – процитувала жінка.

Своєю чергою директор школи Валентин Койцан розповів, що вчителька написала пояснювальну записку, в якій інцидент описано трохи інакше.

“Вчитель дає трошки іншу інформацію. Якихось слів, які би ображали честь і гідність…я не думаю. Можливо, в цьому контексті мама це сприйняла таким чином”, – зазначив він, додавши, що провів розмову з вчителем.

Водночас викладачка просити вибачення перед мамою Ритою відмовилася. У школі ж запевняють, що вчителька – людина добра, з 50-річним стажем, і жодних скарг від батьків до цього не було.

 

Своєю чергою психолог Марія Фабричева зауважила, що саме педагоги часто стають причиною дитячих психологічних травм, а не татуювання.

“Я є одним із найбільш татуйованих психотерапевтів міста Києва, і наявність татуювань на моєму тілі не завадило мені отримати три вищі освіти, і від моїх татуювань жоден клієнт не постраждав. По суті, перше, що треба було зробити в цій ситуації – підійти до дитини і пояснити, це важливо зробити педагогу, якого б віку він не був: “Що ти робиш, навіщо ти це робиш?” – пояснила вона.

За словами активістки громадської організації “Батьки SOS” Олени Бондаренко, натомість батьки самі дуже часто підтримують вчителів у грубому поводженні з дітьми або бояться зробити зауваження.

“Батьки самі підтримують таку поведінку педагогів, вони кажуть – з нашими дітками інакше не можна і тільки так і треба. І тоді вчитель відчуває – так, він у правовому полі, все нормально”, – зазначила вона.

Історія Стаса та його мами Рити закінчилася дуже непередбачувано: жінка написала скаргу в управління освіти і вже несла її на пошту. Аж раптом Стас здивував маму своєю недитячою мудрістю.

“Він каже – а може не будемо. Я кажу – а що ти думаєш, варто пробачити? Так, давай пробачимо. Бо вона мені нагадує бабусю”, – згадує жінка.

Слова сина розчулили Риту, і листа вона так і не надіслала. Проте сподівається, що і вчителька, і директор висновки зробили. І наступного разу та ж сама вчителька зможе приборкати емоції і знайде інший спосіб спілкування з дітьми.

 

ТСН

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Коментарі закриті.