У Рівному відкрили інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами.

Заклад знаходиться на першому поверсі міського освітнього закладу №24 і має 4 кабінети, зокрема, ресурсну кімнату, кабінет для індивідуальних занять вчителя-реабілітолога та практичного психолога, кабінет вчителя-логопеда та консультаційний пункт.

До слова, у Рівному функціонує 20 закладів освіти, де облаштовані 59 інклюзивних класів, в яких здобувають освіту 99 дітей з особливими освітніми потребами. Працює 36 асистентів вчителів.

«Спільними зусиллями ми сьогодні відкриваємо не просто інклюзивно-ресурсний центр, а заклад, на який чекали понад 42 тисячі дітей міста. Це вже 9 ІРЦ в області, на який з державного бюджету було виділено 188 тисяч гривень».

У Рівному відкрили безкоштовний центр для дітей з особливими освітніми потребами - DSC 0646

Усі навчальні аудиторії центру укомплектовані спеціальними меблями, корекційним обладнанням, методичним матеріалами.

Вагомою особливістю ІРЦ міста є те, що у корекційній кімнаті встановлений відеонагляд, що дає змогу не тільки спостерігати батькам за заняттями, а й допоможе проводити онлайн-навчання для корекційних педагогів.

У Рівному відкрили безкоштовний центр для дітей з особливими освітніми потребами - DSC 0642

«Основна мета центру – комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку дитини та індивідуальні корекційно-розвиткові заняття», – зазначила директор інклюзивно-ресурсного центру Руслана Майструк.

У Рівному відкрили безкоштовний центр для дітей з особливими освітніми потребами - DSC 0657

Міський голова Володимир Хомко зазначив, що кошти на новий центр надійшли з держбюджету. Однак для Рівного подібних центрів має бути декілька. Тож, імовірно, незабаром відкриватимуть ще.

Прес-служба управління освіти і науки рівненської ОДА