1. Відкриття четвертого навчально-практичного центру у Закарпатській області

У грудні відбулося урочисте відкриття четвертого центру у Закарпатській області. Так, на базі ДНЗ «Ужгородський центр професійно-технічної освіти» відкрито навчально-практичного центр новітніх технологій зварювання.

На створення і придбання обладнання та інструментів  виділено 2 мільйони 300 тисяч гривень – кошти державного бюджету, окрім того, за рахунок коштів спеціального фонду закладу освіти було зроблено ремонтні роботи та підготовлено приміщення.

Новий центр облаштовано робочими місцями та встановлено сучасне обладнання  – новітній тренажер зварника, апарати аргонодугового зварювання, повітряно-плазмового різання, ручного дугового зварювання, які дозволять опанувати різні види зварювання.

Функціонування навчально-практичного центру дозволить значно підвищити якість професійного навчання й сприятиме підготовці конкурентоздатних кваліфікованих робітників на ринку праці. На базі центру планується також проведення стажування й підвищення кваліфікації педагогічних працівників,  фахівців підприємств, організацій та установ із вищеназваних професій.

 

 

 

  1. Участь закладів професійної (професійно-технічної) освіти Закарпаття у Дев’ятій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2018»

У березні 2018 року 4 заклади професійної (професійно-технічної) освіти Закарпаття та Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Закарпатській області взяли участь у Дев’ятій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2018». Результатом участі стали нагороди в Конкурсі з тематичної номінації:

золота медаль – Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Закарпатській області;

срібні медалі – ДНЗ «Ужгородський центр ПТО» та Міжгірський професійний ліцей;

бронзові – Перечинський та Хустський професійні ліцеї.

Сертифікатом за проведені цікаві майстер-класи нагороджені Іпатов Андрій (учень ДНЗ «Ужгородський центр ПТО»), Оксана Шемет та Василь Фурдь (учениця і майстер виробничого навчання Міжгірського професійного ліцею).

 

  1. Розробка стандартів професійної (професійно-технічної) освіти на основі компетентнісного підходу

Упродовж 2018 року творча група педагогічних працівників Вищого професійного училища № 3 м. Мукачево та методистів НМЦ ПТО працювала над розробкою проекту стандарту професійної (професійно-технічної) освіти на основі компетентнісного підходу з професії в’язальник схемних джгутів, кабелів та шнурів.

 

  1. Запровадження елементів дуальної форми навчання

Протягом 2018 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Закарпатській області здійснювався методичний супровід упровадження елементів дуальної форми навчання у ЗП(ПТ)О області. Організовано роботу з розробки експериментальних навчальних планів і програм, погодження Положень та тристоронніх договорів з підприємствами-замовниками кадрів. Із 01 вересня запроваджено елементи дуальної форми навчання з професій: регулювальник радіоелектронної апаратури та приладів, контролер радіоелектронної апаратури та приладів у Вищому професійному училищі № 3 м. Мукачево, лісник, єгер – у Міжгірському професійному ліцеї та електрогазозварник – у ДПТНЗ «Білківський професійний аграрний ліцей».

 

  1. Конкурси професійної майстерності

Учні та випускники трьох ЗП(ПТ)О області взяли участь у Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» у 3 компетенціях. Результат: за друге місце у компетенції «Перукарське мистецтво» Лешко Вікторія, учениця Ужгородського вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету, нагороджена дипломом та грошовим сертифікатом.

У березні в Харківській школі архітектури пройшов фінал Третього Всеукраїнського конкурсу «Прорив легкої промисловості України». Закарпатську область представляла делегація Ужгородського вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету, до складу якої увійшли викладач спеціальних дисциплін Гажлінскі Олена Іванівна, майстер виробничого навчання, Фіголь Тетяна Юріївна та п’ять учениць-моделей. За результатами конкурсу учасники заходу нагороджені дипломом лауреата за оригінальність колекцій.

 

  1. Видання книги «Пам’ять про подвиг»

Результатом проведеної учнівської акції «Скринька добрих справ» стало видання книги «Пам’ять про подвиг», куди ввійшли розповіді про 74 воїнів-закарпатців, які загинули на Сході, захищаючи цілісність та суверенітет України. Презентація книги пройшла майже в усіх ЗП(ПТ)О області. Учні не лише згадували Героїв, але й дарували книги сім’ям загиблих.

Книга стала дипломантом ІХ Всеукраїнського літературно-музичного фестивалю вшанування воїнів України «Розстріляна молодість» у номінації «Література та кіномистецтво», а сигнальний екземпляр представлено на Дев’ятій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2018».

Презентувалося видання на брифінгу за участі регіональних ЗМІ, телебачення, а також на святі за підсумками обласного конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт на тему «Захисники України: історія та сьогодення».

 

  1. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників із залученням соціальних партнерів

За програмами короткострокового підвищення кваліфікації з метою оволодіння сучасними виробничими технологіями організовано проведення ряду семінарів, майстер-класів, семінарів-практикумів для майстрів виробничого навчання і викладачів спецдисциплін різних напрямів підготовки із залученням соціальних партнерів – підприємств, компаній.

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти здійснював методичний супровід розроблення працівниками Хустського професійного ліцею сфери послуг електронного підручника «Обробка чоловічих брюк» із професії кравець.

Учасниками майстер-класу «Технології використання молекулярної кухні при приготуванні страв», проведеного на базі Ужгородського вищого професійного училища торгівлі та технологій харчування випускником цього закладу освіти – шеф-кухарем відомого ресторану Ярославом Сусем, стали викладачі спеціальних дисциплін та майстри виробничого навчання кулінарного профілю.

На базі ДНЗ «Мукачівський центр професійно-технічної освіти» проведено семінар-практикум «Особливі властивості та конкурентні переваги будівельних матеріалів торговельної марки «Ceresit» для викладачів спеціальних дисциплін та майстрів виробничого навчання будівельного профілю.

 

  1. 8. Всеукраїнський конкурс на кращий електронний освітній ресурс «ПЛАНЕТА ІТ-2018»

Педагогічні працівники ЗП(ПТ)О Закарпаття взяли участь у щорічному Всеукраїнському конкурсі для педагогічних працівників професійно-технічної освіти на кращий електронний освітній ресурс, який проводив Інститут ПТО НАПН України за сприяння Департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України.

За підсумками конкурсу викладач Хустського професійного ліцею Дякун О.І. за електронний навчальний посібник «Технологія штукатурних робіт» у номінації «Навчально-методичне забезпечення професійної підготовки» та  Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти за електронний засіб «Кадрове забезпечення закладів професійної (професійно-технічної) освіти Закарпатської області» у номінації «Електронна система управління навчальним закладом» як лауреатами отримали сертифікати.

 

 

  1. Профорієнтаційний вернісаж «Робітнича професія – крок до успіху»

У травні відбувся профорієнтаційний вернісаж «Робітнича професія – крок до успіху» серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти Закарпатської області. Учасниками дійства були також Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти, обласний центр зайнятості, Управління Держпраці, Головне територіальне управління юстиції.

Цей захід став справжнім святом робітничих професій. Усі 16 закладів професійно (професійно-технічної) освіти демонстрували свої кращі надбання, презентували вироби, виготовлені у навчально-виробничих майстернях, на гуртках технічної та художньої творчості, знайомили з переліком послуг населенню у формі альбомів, іншої рекламної продукції, здійснювали продаж власних виробів.
 
  1. 10. Проекти всеукраїнського та міжнародного рівнів

Активно співпрацює з німецькою благодійною організацією «Допомога Україні» Міжгірський професійний ліцей. Це обмін делегаціями та досвідом організації професійного навчання. Упродовж березня 2018 року Гюнтер Помп – старший експерт Німецької служби Старших Експертів, викладач центру освіти для дорослих проводив для педагогів ліцею майстер-класи, тренінги, а для майбутніх кухарів – виробниче навчання.

Продовжилася міжнародна співпраця ЗП(ПТ)О з країнами ЄС. Так, Ужгородське ВКУ КНТЕУ активно співпрацює зі словацькими колегами м. Пряшів Словацької республіки (участь у професійних конкурсах молодих дизайнерів «Модна лінія молодих 2018», обмін досвідом). Участь у міжнародних конкурсах «Kalibr cup – 2018» з перукарського мистецтва в Чеській Республіці та «Конкурсі відкритого вогню» Карпатського регіону ім. Товт Ютки в Угорщині брали команди ДНЗ «Мукачівський центр ПТО» та Берегівського професійного ліцею сфери послуг.

Працівники НМЦ ПТО брали участь у семінарах у рамках реалізації програми «U-LEAD з Європою» та стали  учасниками проекту, спрямованого на запозичення американського досвіду з профтехосвіти у сфері кіберосвіти, започаткованого ГО «Українська академія кібербезпеки» за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.

 

  1. Участь учнів та педагогів ЗП(ПТ)О у конкурсах і фестивалях

Учнівські та педагогічні колективи закладів професійної (професійно-технічної) освіти взяли участь в обласному фестивалі-конкурсі «Воскресни, писанко!», де представили цікаві експозиції, що відтворювали пасхальні звичаї і традиції Закарпаття у святкуванні Великодня. Серед ЗП(ПТ)О кращими визнані: ДНЗ «Ужгородський центр професійно-технічної освіти» – перше місце; Професійно-технічне училище № 33 смт В. Березний – друге місце; Тячівський професійний ліцей – третє місце. Окрема відзнака за використання сучасних інноваційних технологій для розпису Великодніх писанок вручена Вищому професійному училищу № 3 м. Мукачево.
Учнівські змагальницькі заходи: у Всеукраїнському конкурсі «Моє резюме: знято!», організованому Goethe-Institutом в Україні та Інститутом професійно-технічної освіти НАПН України (жовтень) учениця ВПУ № 3 м. Мукачево Баганич  Крістіна посіла 5 місце (викладач Загребельна Н.А.).

Задля розвитку інтересу до вивчення англійської мови й культури англомовних країн, удосконалення роботи з обдарованою молоддю учні ВПУ № 3 м. Мукачево вже третій рік поспіль є учасниками Всеукраїнського конкурсу з англійської мови «Гринвіч» (викладач Рогач Н.В.). Усі учні отримали сертифікати. Цьогоріч до участі в цьому Конкурсі долучилося 6 здобувачів освіти Берегівського професійного ліцею сфери послуг (викладач Бабіта О.Ю.).

Учениця ВПУ № 3 м. Мукачево Барта Катерина була учасницею Всеукраїнського конкурсу учнівських есе «Права людини крізь призму сучасності» (викладач  Голомб Т.М.).

У третьому етапі ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка третє місце посіли учениця Міжгірського професійного ліцею Мар’яна Гимба (викладач Белень М.М.) та Мирослав Різак – учень ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М. Данканича» (викладач Саморига О.В.).

У третьому етапі ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика третє місце здобув учень ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М. Данканича» (викладач Джуган Т.П.).

Педагогічні працівники ЗП(ПТ)О взяли участь у Всеукраїнському конкурсі педагогічної майстерності «Панорама творчих уроків – 2018» за темою «Наскрізні змістові лінії в освітньому процесі Нової української школи». На конкурс надіслано 11 матеріалів викладачів і майстрів виробничого навчання ЗП(ПТ)О області. 2 педагоги стали переможцями (1 місце в номінації «Профтехосвіта») й відзначені спеціальними дипломами журналу «Профтехосвіта» та подарунками, 10 лауреатів нагороджені грамотами видавництва «Шкільний світ».

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу