Здається, що в аптеках можна знайти вітаміни для всього: від покращення пам’яті до зміцнення серця. Але як визначити, які вітаміни потрібні нашим дітям? Чи всі діти мають вживати однакові вітаміни? Про це пише  The Huffington Post.

1 .Не можна “призначати” дитині вітаміни, не порадившись з лікарем

Не поспішайте бігти до аптеки за вітамінами і “призначати” їх собі самостійно. Академія харчування та дієтології рекомендує консультуватися з педіатром чи іншим спеціалізованим лікарем перед тим, як купити дитині якісь вітаміни.

Експерт з дитячого харчування Пега Джалалі радить поговорити з лікарем, щоб визначити, що саме потрібно вашому малюку. Якщо дитина прийме забагато вітамінів, вона ризикує багатьма побічними симптомами, починаючи від нудоти до висипу та головного болю, а іноді навіть до більш серйозних наслідків.

2 . Перед вибором вітамінів врахуйте фізичні дані дитини і її звички

Спершу гляньте на фізичні дані дитини. За даними клініки Mayo, найздоровішим дітям не потрібні мультивітаміни. Але мультивітаміни можуть допомогти малюку, якщо у нього обмежувальна дієта, проблеми з ростом, алергія на їжу чи хронічна недуга. Якщо дитина займається спортом, вона може потребувати іншого харчування, ніж малюк, який цього не робить.

Декілька важливих мінералів та вітамінів для дітей-атлетів: кальцій, залізо та вітамін D.

3 . Вік і стать мають значення для вибору вітамінів і їх дозування

Залежно від віку дитини, їй потрібні різна кількість вітамінів та поживних речовин.

Клініка Mayo повідомляє, що дітям від 2 до 3 років потрібно менше калорій, білку, овочів, зернових та молочних продуктів, ніж 4-8-річним. Молодшим дітям також потрібно менше вітаміну С. За даними Націнституту здоров’я, дітям від 4 до 8 років потрібно 25мг вітаміну С щодня. Молодшим дітям потрібно лише 15 мг. Малюкам від 1 до 3 років треба близько 0,6 мг вітаміну А щодня. Дітям від 4 до 8 – 0,9 мг.

Дівчатка і хлопчики від 2 до 3 років харчуються однаково, у віці від 4 до 8 дієта вже різнитиметься. Хлопчикам може стати потрібно більше поживних речовин.

4 . Смачні і красиві вітаміни не завжди найкращі

Нині багато вітамінів для дітей виглядають і смакують як улюблені ласощі.Доктор Джалалі нагорошує, що вітаміни – це не солодощі. Вона рекомендує остерігатися жувальних і липучих  вітамінів. Краще використовувати порошкові чи рідкі вітаміни, які можна додавати в їжу чи напої. Це берегтиме дитину від утворення карієсу.

5 . Яке молоко п’є ваша дитина?

Дослідження 2016 року показало, що діти, які замість молока п’ють його альтернативи: мигдальне чи соєве молоко, наприклад, мають нижчий рівень вітаміну D у ранньому дитинстві. Таким малюкам важливо додатково отримувати цей вітамін. Як і дітям з темним кольором шкіри.

6 . Деякі вітаміни дітям важче перетравлювати

Не всі вітаміни для дітей створені за одним зразком. Більшість батьків думають, що вітаміни не можуть пошкодити, і чим більше їх давати, тим краще. Втім, організму важче перетравити жиророзчинні вітаміни – D, E, A та K. Якщо ви приймете їх забагато, можете нашкодити печінці, ниркам, чи спричинити інші побічні ефекти, пояснює лікар Джалалі.