Держава безкоштовно забезпечуватиме учнів та вчителів не тільки паперовими підручниками, а й електронними. Це закладено в новий «Порядок забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників», який затвердив Кабінет Міністрів під час засідання сьогодні, 23 січня 2019 року.

«У Законі «Про освіту» ми вперше передбачили, що держава гарантує безоплатне забезпечення не лише паперовими, а також електронними підручниками. Тепер Уряд прийняв Порядок, яким визначається конкретний механізм цього. Причому, я хочу наголосити, що йдеться і про електронні версії паперових підручників, у форматі pdf, і про власне електронні підручники та підручники з аудіосупроводом», – пояснила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Доступ до е-підручників, право використання яких придбано державою,  учні та вчителі отримуватимуть через Національну освітню електронну платформу. Зараз, за словами Міністра, майже готове ядро платформи, і прийняте рішення стане одним з важливих кроків до наповнення її необхідним контентом.
загальна середня освітапідручники Надрукувати
У Порядок також закладено низку інших важливих змін.

Так, безоплатно підручниками забезпечуватимуть тих, хто отримує повну загальну середню освіту не лише в школах та закладах профосвіти (як це було раніше), а й закладах фахової передвищої та вищої освіти (коледжі та технікуми). Педпрацівники отримуватимуть окрім підручників і навчально-методичну літературу.

Запроваджено новий механізм визначення накладу підручників. Він більше прив’язаний до реальних потреб та розраховуватиметься на найбільшу кількість учнів на 5-річний період використання підручника. Зокрема, видання підручників і посібників здійснюватиметься:

  • один раз на 5 років з розрахунку 120% відповідно до потреби;
  • для учнів з особливими освітніми потребами з розрахунку 160% від їх прогнозованої кількості.

Уперше на рівні Уряду передбачено формування резервного фонду підручників. За рахунок цього, зокрема, забезпечуватимуть потреби закордонних українців:

  • з української мови та літератури до 1000 примірників;
  • з інших предметів українською мовою до 300 примірників кожної назви;
  • серії «Шкільна бібліотека» до 500 примірників з кожної назви.

Нагадуємо, що цього року МОН змінює процедуру експертизи та конкурсного відбору підручників. Зокрема, оцінювати подані на конкурс матеріали будуть фахові експерти, які попередньо також пройдуть навчання. Експертне оцінювання почалося 21 січня і триватиме до 11 лютого. На другому етапі, в березні, безпосередній вибір підручників здійснюватимуть вчителі.

3 коментар до “Держава безкоштовно забезпечуватиме учнів та вчителів не лише паперовими підручниками, а й електронними: Уряд затвердив новий Порядок”
  1. Які електронні підручники мова? Наша початкова школа з кількох предметів має один підручник на парту. Діти тільки в класі мають можливість з ним працювати. І це питання нікого не цікавить роками. Бо, як замовили підручники по кількості дітей перших класів ( років десять назад), то так і залишилось досі. Хоча кожен рік набір дітей збільшується. Та це проблема вчителів і частково батьків ( за їх кошти вимушені докупляти підручники). І де ж наше МОН? Куди дивиться? Чим займається? Чи, взагалі, знають проблеми школи? Навряд чи….. А жаль… Нехай, хоч трохи опустяться до нас ”смертних”.

    1. Требуйте в местом отделе образования. Поверьте, учебники есть для всех, вот только местные органы привыкли всё время “увиливать и наживаться на всём”! Напиши даже просто в фэйсбуке в сообщения Министерству образования Украины они Вам ответят и дадут рекомендации, они часто “опускаются к нам смертным”. У нас было подобное с кабинками в туалете, когда мы говорили о том, что они необходимы, а нам говорили “денег нет”. Несколько писем и вопрос решен за несколько месяцев. Проблема лишь в том, что на местах плевать хотели на новые законы, а мы не требуем ничего у местных властей и не интересуемся.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *