Ректор Олег Скидан та викладачі кафедри комп’ютерних технологій і моделювання систем Житомирського національного агроекологічного університету у складі делегації області 28 січня взяли участь у відкритті загальнонаціонального тижня пам’яті Л. К. Каденюка в приміщенні Київського планетарію. 

На заході була присутня  родина Леоніда Костянтиновича та представники космічної спільноти України.  Відкриття тижня пам’яті розпочалося з презентації відзнаки “Зірка космонавта Л. Каденюка”. Перша «Зірка Каденюка» була присуджена державному діячу, завдяки якому політ Каденюка став  можливим – екс-Президенту України Леоніду Кучмі.

Відбувся сеанс відеозв’язку з кандидатом у політ на Марс Сергієм Якимовим, який теж отримав “Зірку Каденюка”.  Нагородою було відзначено і  Житомирський музей космонавтики ім.С.Корольова.

Відвідувачі заходу могли   ознайомитися та придбати книги з астрономії та космонавтики, найкращою з яких, є “Місія – космос” Л. Каденюка.  Також цікавими були виставки мікроскопів та телескопів, тощо.

Житомирський національний агроекологічний університет активно нарощує темпи розвитку співпраці у сфері космічної діяльності.

Протягом кількох останніх тижнів було досягнуто низку домовленостей  щодо  співробітництва:

–               у сфері розробки та випробування передавальної апаратури, антенних систем з різним діаметром дзеркал для наземних супутникових станцій з Тернопільським державним науково-технічним підприємством «Промінь»;

–               у сфері розробки та випробування електро- і радіовимірювальної апаратури, пристроїв для інформаційно-комунікаційних технологій, засобів моніторингу наземних об’єктів і контролю навколишнього середовища, деталей і вузлів механічного та каркасно-штампувального виробництва, застосування безпілотного авіаційного комплексу “SPECTATOR” для аграрного сектора з  ВАТ «Меридіан» ім. С. П. Корольова;

–               у сфері космічної, наукової і науково-технічної діяльності з Національним центром управління та випробувань космічних засобів.

Крім цього, на базі ЖНАЕУ  нещодавно запустили Регіональний космічний центр «Полісся», а  25 січня  в навчальному закладі  вперше  відбувся  форум  «Космічні технології для агробізнесу».

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету