Відповідно до Наказу управління освіти Енергодарської міської ради Зопорізької області, за результатами робочої наради з питання запобігання поширенню спалаху кору в Енергодарі, керівникам навчальних закладів міста Енергодара з 28 січня 2019 року доручено не дозволяти відвідування закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти дітям, яким не проведено вакцинацію проти кору згідно з календарем профілактичних  щеплень. Про це повідомляє перс-служба Енергодарської міської ради.

Зазначена норма передбачена ст.15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». З даною вимогою Закону батьків учнів, яких не було вакциновано, буде ознайомлено під підпис до 1 лютого 2019 року. Також батьків буде попереджено про відповідальність за ухилення від виконання батьківських обов’язків, в тому числі, відмови від забезпечення дитини обов’язковою середньою освітою. Керівникам закладів загальної середньої освіти доручено забезпечити право учнів на освіту шляхом запровадження альтернативних форм навчального процесу.
Окрім того, на період карантину заборонено проведення масових спортивних та культурних заходів. На директорів шкіл покладено персональну відповідальність за дотримання у закладах санітарного законодавства.