У червоних окулярах – 59-річний Іван Снісаренко. Чоловік втратив зір у дев’ять років. Нині випробовує винахід. Цей девайс має допомагати незрячим. На оправі, надрукованій на 3D-принтері, – датчики, мікросхеми і навушник, через який незрячий отримує інформацію про відстань у сантиметрах до найближчої перешкоди.

“Він досить чітко повідомляє про відстань до перешкод. Орієнтуватися за допомогою палички по бордюру, по тих уже звичних орієнтирах, якими ми користуємося, і плюс ці окуляри – це буде взагалі здорово”, – ділиться враженнями тестувальник.

Окуляри 15-річний Ігор Шибка удосконалював протягом декількох років. За цей час пристрій став простішим у використанні та компактнішим.

15-річний школяр із Дніпра розробив електронні окуляри для незрячих  - Snymok ekrana 2019 01 31 v 14.16.48“Тому що нам набридло гратися з візками на трьох коліщатках. Чомусь зараз дуже модна робототехніка. А в чому вона полягає – взяти чужий візок, з’єднати роз’ємчики, оп – поїхала. А що далі? Далі, коли ми будь-яку китайську машинку перетворили на робота, настає момент, коли хочеться зробити щось більш фундаментальне”, – вважає батько та викладач юного винахідника.

“Я хочу довести до промислового зразка. Щоб легко і дешево поставити його на розробку, куди-небудь на завод, отримувати з цього гроші та допомагати нашій армії. А по-друге, щоб наші люди могли його купувати. Так, ці окуляри коштували, з усім, що в мене було, 200 грн, не більше”, – каже сам талановитий підліток.

Робота над пристроєм досі триває. Ігор планує вдосконалити окуляри, щоб ті працювали і під кутом нахилу. Поліпшити пристрій хлопець планує до кінця навчального року. Але вже зараз винаходом школяра зацікавилася компанія, яка працює в галузі IT-інженерії.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, “5 канал”