5 лютого поточного року в Національному університеті «Острозька академія» було проведено науково-методичний салон «Студентське та учнівське самоврядування: проблеми та перспективи співпраці».

Роль організаторів взяли на себе факультет міжнародних відносин та його Наукове товариство студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина. Гостями заходу були педагогічні працівники виховного циклу (заступники директорів шкіл з виховної роботи, педагоги-організатори) Полонської міської об’єднаної територіальної громади (Хмельницька область).

При реєстрації кожен мав змогу отримати невеличку валентинку із  «вітанням» від відомих українських та світових діячів науки, культури та мистецтва. Серед них, можна було віднайти особливу та отримати приємні подарунки.

Учасників науково-методичного салону привітали Алла Атаманенко, декан факультету міжнародних відносин, доктор історичних наук, професор та Назар Мартинюк, голова Наукового товариства студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина.

В Острозькій академії відбувся науково-методичний салон педагогів виховного циклу - 2

Першою частиною салону був теоретичний модуль, де студентами Академії було виголошено декілька змістовних доповідей про особливості та перспективи взаємодії студентського та учнівського самоврядування, їхні спільні та відмінні риси. Цікавими були пропозиції доповідачів про удосконалення роботи учнівських об’єднань на прикладі організації різноманітних заходів, які вже давно є традиційними для НаУ ОА.

Заступник голови Братства спудеїв НаУ ОА, голова секції міжнародних відносин та світової політики Наукового товариства, секретар студентської ради факультету міжнародних відносин, організатор молодіжної Моделі ООН в університеті, студент IV курсу спеціальності «Міжнародні відносини» Валерій Мирончук зробив наголос на учнівському самоврядуванні в школі як першій сходинці вдалої реалізації активної особистості в закладі вищої освіти.

Перший заступник голови Наукового товариства імені О. Оглоблина, студент IV курсу спеціальності «Історія» Олександр Мартинюк розповів про свою участь у міжнародній студентській школі «Згадуючи конфлікти, думаючи про минуле: пишемо історію разом», наголосивши, що ідеї подібних проектів слід використовувати та втілювати в закладі освіти будь-якого рівня.

В Острозькій академії відбувся науково-методичний салон педагогів виховного циклу - 5 1

Про те, що успішний школяр, який проявляє себе в організації та роботі учнівського самоврядування, продовжує розвивати свої здібності в університетському житті та, як наслідок, зростає свідомим та успішним громадянином держави із лідерськими якостями розповів Дмитро Свердлюк, голова студентської ради факультету міжнародних відносин, студент ІІІ курсу спеціальності «Історія та археологія».

Корисним та цікавим був психологічний тренінг, який провела кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри громадського здоров’я Наталія Кулеша.

В Острозькій академії відбувся науково-методичний салон педагогів виховного циклу - 4 1

У практичній частині учасникам салону було запропоновано виконати низку інтерактивних вправ, опрацювати результати анкетувань, побесідувати про те, чи не заважає активна громадська робота головній меті навчально-виховного процесу – здобуттю якісних та міцних знань, а головне: чи шкільне та студентське самоврядування розвиває ключові життєві компетентності, формує налаштування на навчання упродовж життя.

Опісля відбулися «дискусійні гойдалки». За круглим столом педагогічні працівники та студенти обговорили особливості організації самоврядування в школах та університетах. Опираючись на вже здобутий досвід, студенти вказали на те, що хотіли б змінити в роботі з учнями, висловили свої поради. Спілкування пройшло у дружній атмосфері.

Перерви між частинами методичного заходу також були цікавими та змістовними. Усі охочі мали змогу переглянути цікаві відеоролики та дізнатися, як їхнє ім’я звучить та пишеться японською мовою, завдяки студентці ІV курсу спеціальності «Історія» Інні Костюкевич, а також побувати на екскурсії Острозькою академією.

Наприкінці було підбито підсумки роботи науково-методичного салону, обговорено його результати та ефективність, а його учасникам було видано сертифікати та книги-подарунки, які були люб’язно надані НДЦ «Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара» НаУ ОА (інституту, в свою чергу, вони були подаровані Науковим товариством імені Шевченка в Америці для поширення в Україні). Зі словом подяки від гостей звернулась головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади Оксана Штаба.

Завершилося зібрання на дуже позитивній ноті – усі охочі мали змогу помилуватися гарними краєвидами та відвідати справжнє «лебедине озеро» на околиці Острога, яке стало туристичною принадою цього сезону.

Організатори висловлюють щиру подяку відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади, його методичному кабінету та усім, хто долучився до проведення заходу та плекають надію на подальшу плідну співпрацю!

 

За матеріалами прес-служби Наукового товариства

студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина

факультету міжнародних відносин

Національного університету «Острозька академія»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *