Пройтися Всесвітом та пізнати таємниці екзопланет Галактики мали можливість житомиряни та гості міста під час лекції «Космічна Україна. Те, що ми робимо!». Всеукраїнський освітній тур розпочався   5 лютого із міста Житомир.

Участь у лекції від шведського космоблогера Валентина Гаденова взяли заступник голови ОДА Ярослав Лагута, начальник управління культури та туризму ОДА Тетяна Парфентієва, а також  співробітники і студенти Житомирського національного агроекологічного університету.

«Я приїхав прочитати загальну лекцію про Космос, дати молодим людям зрозуміти, що це таке та що з цим пов’язане. Лекція містить інформацію про масштаби нашого Всесвіту. У своєму блозі я постійно пишу про відкриття. Я слідкую за періодичною науковою літературою, яка здебільшого на англійській мові, та перекладаю всі новини про космічну галузь для нас. Зараз спостерігається підвищення зацікавленості цією темою у світі, навіть на медійному рівні. Для того, щоб не відставати від світу, ми теж маємо займатися космічною галуззю, її оптимізацією та модернізацією. Зараз важливо донести все це до людей», – розповів Валентин Гаденов.

За словами засновника компанії Space Logistics Ukraine Дмитра Легези, який є організатором Всеукраїнського туру, Україні необхідний прорив у космічній галузі.

«Основна задача туру – це популяризація теми Космосу, що люди знали, що відбувається у світі. На сьогоднішній день ця галузь інтенсивно розвивається в Америці, Китаї, Індії – бюджети у цих країнах збільшилися у багато разів. Україна себе позиціонує як космічна держава, але на орбіті немає жодного супутника. За нашими прорахунками, якщо Україна у найближчі 2-3 роки не зробить прорив у цій галузі, то ми не доженемо світ», – зазначив Дмитро Легаза.

 

Також він додав, що сьогодні головна мета – змінити законодавчу базу для розвитку космічної галузі в Україні.

 

«В Україні повністю заборонена участь приватного капіталу у космічній галузі. Людина, навіть якщо захоче, не зможе зайнятися проектними роботами, виробництвом, експлуатацією чого-небудь, що пов’язано із цією галуззю. Перша мета, яку ми поставили для себе – ініціювати зміни у законодавстві. І вже міжфракційне депутатське об’єднання подало законопроект про зміни до Закону України. Коли законодавство зміниться – запустяться усі процеси», – зауважив Дмитро Легеза.

 

Під час лекції розповіли і про ідею побудови космопорту в Україні. Для цього формується експертна група з розрахунку територіальної складової зазначеного проекту і після отримання остаточного документу будуть оприлюднені ключові висновки експертної групи зі створення космопорту.

 

Відзначимо, що Житомирський національний агроекологічний університет активно нарощує темпи розвитку співпраці у сфері космічної діяльності. Протягом кількох останніх тижнів було досягнуто низку домовленостей  щодо  співробітництва:

–               у сфері розробки та випробування передавальної апаратури, антенних систем з різним діаметром дзеркал для наземних супутникових станцій з Тернопільським державним науково-технічним підприємством «Промінь»;

–               у сфері розробки та випробування електро- і радіовимірювальної апаратури, пристроїв для інформаційно-комунікаційних технологій, засобів моніторингу наземних об’єктів і контролю навколишнього середовища, деталей і вузлів механічного та каркасно-штампувального виробництва, застосування безпілотного авіаційного комплексу “SPECTATOR” для аграрного сектора з ВАТ «Меридіан» ім. С. П. Корольова;

–               у сфері космічної, наукової і науково-технічної діяльності з Національним центром управління та випробувань космічних засобів.

Крім цього, на базі ЖНАЕУ  нещодавно запустили Регіональний космічний центр «Полісся»,  25 січня  в навчальному закладі  вперше  відбувся  форум  «Космічні технології для агробізнесу», а незабаром відкриють інжинірингову школу.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету