Бориспільський міськрайонний суд Київської області призначив за булінг штраф 850 гривень матері школярки, яка виклала в Instagram непристойні фото дівчини-підлітка. Про це йдеться у рішенні суду, опублікованому 11 лютого.

Старшокласниця з бориспільської школи виклала в Instagram непристойні фото іншої школярки. Суд визнав, що це порушення ч.3 ст. 173-4 КУпАП, тобто психологічне та сексуальне насильство із застосуванням засобів електронних комунікацій, що могло завдати шкоду психічному здоров’ю потерпілої.

Мати звинувачуваної визнала провину і попросила не суворо не карати. Внаслідок цього суд визнав щире каяття обставиною, що пом’якшує порушення та виніс рішення – штраф 850 грн (санкція статті передбачає штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин). Також мати звинувачуваної має заплатити судовий збір в обсязі 384 грн.

Постанову можна оскаржити до апеляційного суду протягом 10 днів. Після закінчення строку оскарження постанова набуде чинності.

Нагадаємо, в Україні 19 січня 2019 року набув чинності закон про відповідальність за булінг у школах. Передбачено штрафи до 3400 грн або громадські роботи.